V/A – Hatched

Recenzje

Info

Data wydania:
2012/02/28
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Moje pierwsze skojarzenie z nazwą Dirtybird? Muzyka świetnie nadająca się na imprezę, ale nie do końca sprawdzająca się w domowych warunkach. Umiejętności robienia tanecznych utworów odmówić nie sposób ekipie Von Stroke’a, ponieważ praktycznie wszystko wychodzące spod szyldu ekipy z San Fransisco robi niezły bałagan w klubach na całym świecie. I tak zapewne też będzie z najnowszą kompilacją.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Hatched” w wersji CD składa się z dwunastu utworów. Niektóre nazwiska kojarzyć będziecie doskonale – mamy oczywiście Claude’a Von Stroke’a, jednego z braci Martin, Soul Clap oraz nasz rodzimy duet Catz n Dogz. Z drugiej strony, z kolei, mamy też sporo nazwisk, które zapewne poznacie po raz pierwszy. Do tych należą między innymi Breach, Kill Frenzy, Tom Flynn oraz Sacha Robotti.

 

A co z samą muzyką? Mamy tu mało zróżnicowany krążek, na którym tematem przewodnim w każdym numerze zdaje się być bas. I to dużo bassu. Całość podzielić można na dwie części. Pierwsza z nich to te głębsze numery pokroju DJ Cra$iego w remiksie Breacha (który zawiera doskonale wszystkim znany sampel) Samuel Dana „Bitch”, lub „Why Do You” Bassline. Wszystkie zapewne sprawdzą się doskonale przed peaktimem w warm upowych setach i na afterach. Z drugiej strony mamy wyjątkowe skoczne tech house’owe utwory autorstwa Christiana Martina, Kill Frenzy, Claude’a Von Stroke’a, Worthiego czy też Catz n Dogz, po których nie ma sensu się zbyt wiele spodziewać, co w żaden sposób nie zmienia faktu, że zagrane w odpowiednim momencie mają potencjał zniszczyć praktycznie każdy parkiet.

 

Na parkiety 5, do chaty – i na dodatek w całości – 3. Daję 4, ponieważ każdy numer na tej płycie to potencjalny potwór parkietowy. Mówiąc krótko, na „Hatched” Dirtybird robi to, co potrafi najlepiej. I robi to dobrze.

Tekst: Adam Słowiński

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

1 Claude VonStroke & Eats Everything – Ignorance Is Bliss
2 Sacha Robotti – The Major
3 Kill Frenzy – Booty Clap
4 Tom Flynn – Jerrys Liquor Store
5 Christian Martin – Waiting
6 DJ Cra$y – That Amen Track (Breach Remix)
7 Samuel Dan – Bitch
8 Catz n Dogz – Bring Me That Water
9 A1 Bassline – Why Do You
10 Worthy – Shy Look
11 Kingdom – SFX
12 Nick Monaco – Long Kiss Goodnight (Soul Clap Edit)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →