People of Audioriver: Catz 'n Dogz

fot. materiały własne
News Wywiad
people of audioriver catz

W najnowszym cyklu poświęconym Audioriver Festival, oddamy głos ludziom, którzy mają szczególny związek z tą imprezą. To prawdziwi People of Audioriver. Są nimi osoby z ekipy organizatorskiej, przyjaciele festiwalu, wielokrotnie grający na nim artyści i artystki, a przede wszystkim uczestnicy i uczestniczki, które co roku powracają do Płocka. Dlaczego to robią? Co jest główną motywacją, by znów tu być? Jakie wspomnienia i emocje towarzyszą im, gdy myślą o Audioriver Festival? Zapraszamy do lektury.

Twoje bilety na Audioriver Festival 2023 są tutaj! Nie zwlekaj i kup już dziś

Audioriver Festival 2023 coraz bliżej

Już niecałe trzy miesiące pozostały do jednego z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Polsce i Europie. Płocki festiwal Audioriver to święto muzyki elektronicznej, które od lat przyciąga do miasta nad Wisłą rzeszę miłośników dobrych brzmień oraz czołowych artystów sceny klubowej, a wśród nich m.in. Moderat, Chris Liebing, Avalon Emerson, 999999999, Klangkuenstler czy VTSS. Tegoroczna, już szesnasta edycja wydarzenia, zapowiada się na największą w historii. Nie przegapcie jej!

Catz ‘n Dogz - poszerzenie muzycznych horyzontów
Catz ‘n Dogz

Szczeciński duet Catz 'n Dogz, czyli Grzesiek Demiańczuk i Wojtek Tarańczuk, są aktywni na scenie od blisko dwóch dekad. Niewielu artystów z Polski zaszło równie daleko na światowej scenie muzyki klubowej. Ostatnie miesiące dla rodzimego duetu są szczególnie udane – spektakularna trasa koncertowa, premiera albumu i współpraca ze znakomitymi artystami m.in. Kayah, Baaschem, czy Krzysztofem Zalewskim, a także wydanie remiksu wiralowego numeru Shakiry. Ich utwory można usłyszeć w setach na całym świecie, od Santiago de Chile, po Bali. Zanim jednak podbili parkiety w niemal każdym zakątku globu, byli świadkami narodzin Audioriver. Oto ich kolejna dawka wspomnień z płockiego festiwalu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Catz 'n Dogz – wspomnienia z Audioriver

Co widzicie przed oczami, gdy zapytam Was o „pierwsze wspomnienie związane z Audioriver?”. Takie najstarsze, najodleglejsze?

Całonocna podróż pociągiem z przesiadką w Kutnie wraz z paczką przyjaciół. Oczywiście to była jedna wielka impreza z przygodami, dużo śmiechu i do dzisiaj bardzo miło to wspominamy. No może z wyjątkiem momentu, gdy rano (dosłownie) wysypywaliśmy się z pociągu w Płocku (śmiech), ale później już było tylko lepiej 😉 A sam festiwal dla nas, to na pewno mnogość wyjątkowych artystów, których zawsze chcieliśmy usłyszeć na żywo i najlepsza publiczność.

Czy Waszym zdaniem jest coś, co wyróżnia Audioriver na tle innych festiwali, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych?

Jakość i duża różnorodność, jeśli chodzi o lineup, bardzo dobre nagłośnienie. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, jeśli chodzi o muzykę. No i oczywiście lokalizacja, która jest naprawdę wyjątkowa w skali świata.

catz 'n dogz

Jakie emocje odczuwacie grając na Audioriver? Czy poziom emocji był taki sam za pierwszym razem, jak i podczas kolejnych występów?

Zawsze towarzyszą nam bardzo pozytywne emocje oraz podekscytowanie. Jest mega dużo znajomych, których często nie spotykamy przez cały rok, za wyjątkiem płockiej plaży. Mamy bardzo dużo wspomnień związanych z tym festiwalem i zawsze staramy się czymś zaskoczyć wszystkich, którzy przyjdą nas posłuchać (nawet w trakcie ulewy jak w zeszłym roku). Zależnie od sceny, na której gramy, inaczej przygotowujemy się do grania. Chcemy, aby poziom tego co reprezentujemy był zawsze jak najlepszy. Występując przed polską publicznością zawsze towarzyszy nam dodatkowa mobilizacja i dajemy z siebie wszystko.

Najbardziej przypałowa, kuriozalna lub po prostu najśmieszniejsza sytuacja, jaka przytrafiła Wam się na Audioriver to…

Nr 1 to na pewno wyciąganie soczewki o 6 rano z toi toi, ale to już opowiadaliśmy w ramach zeszłorocznego wywiadu dla Muno. Z naszego top 10 najśmieszniejszych przygód, może zachowamy kilka w tajemnicy na później, niektóre nie powinny ujrzeć światła dziennego (śmiech). Na pewno jednak warto wspomnieć jeden z najmilszych, dodających dużo dobrej energii momentów, jakim był nasz występ na AudioPark w 2021, po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. Znowu spotkaliśmy / zobaczyliśmy wielu naszych przyjaciół i radosnych ludzi, którzy chcieli tańczyć i poczuć się normalnie. Bardzo milo wspominamy tę edycję.

Czego Audioriver nigdy nie powinno zmienić?


Lokalizacji!!! Jak już wspomnieliśmy, jest naprawdę wyjątkowa 🙂

Catz 'n Dogz z rezydentami Tamy na jedynym takim weekendzie w roku

Audioriver Festival 2023 – bilety

Tegoroczna edycja festiwalu już niedługo – między 28, a 30 lipca Płock stanie się stolicą polskiej muzyki klubowej. Do 18 czerwca włącznie lub wyczerpania zapasów, na stronie Biletomat.pl możecie nabyć karnety dwudniowe w cenie 440 zł, oraz na cały, trzydniowy festiwal – 550 zł. Od dziś dostępne są również jednodniowe wejściówki – na piątek lub sobotę kosztują 240 zł, a na niedzielny Sun/Day jedynie 120 zł. Nie zwlekajcie z zakupem!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →