People of Audioriver: Novika

fot. materiały własne
News Wywiad

W cyklu poświęconym Audioriver Festival, oddajemy głos ludziom, którzy mają szczególny związek z tą imprezą. To prawdziwi People of Audioriver. To osoby z ekipy organizatorskiej, przyjaciele festiwalu, wielokrotnie grający na nim artyści i artystki, a przede wszystkim uczestnicy i uczestniczki, które co roku powracają do Płocka. Dlaczego to robią? Co jest główną motywacją, by znów tu być? Jakie wspomnienia i emocje towarzyszą im, gdy myślą o Audioriver Festival? Zapraszamy do lektury.

Twoje bilety na Audioriver Festival 2023 są tutaj! Nie zwlekaj i kup już dziś

Audioriver Festival 2023 coraz bliżej

Już nieco ponad dwa tygodnie pozostały do jednego z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Polsce i Europie. Tegoroczna edycja Audioriver, będzie obfitować w sporą liczbę znakomitych gości z kraju i zagranicy, który wystąpią dla nas na plaży nad Wisłą, oraz przy miejskim rynku – każdy meloman elektroniki, niezależnie od preferencji, znajdzie coś dla siebie! Podczas tegorocznego święta muzyki elektronicznej w Płocku wystąpią m.in. Moderat, Chris Liebing, Avalon Emerson, 999999999, Klangkuenstler, czy VTSS. Gotowi?

Fot. Novika

Dziś do naszego kącika wspominkowego dołącza legenda sceny, nazywana „pierwsza damą polskiej muzyki klubowej” – Kasia Nowicka, znana wszystkim polskim fanom klubowych brzmień jako Novika.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Novika – wspomnienia z Audioriver

Adam Dąbrowski: Co widzisz przed oczami, gdy zapytam Cię o „pierwsze wspomnienie związane z Audioriver?”. Takie najstarsze, najodleglejsze?

Novika: Audioriver to festiwal, na którym zaliczam najwięcej zaczepek, oczywiście pozytywnych. Teraz się do tego przyzwyczailam, ale mam takie wspomnienie bardzo odlegle, że schodzę po schodach w dół od wejścia, jestem na maksa podjarana tym widokiem i tym, co nastąpi. A po drodze przyczepia się do mnie gość, nie pamiętam teraz z jakiego miasta i pyta mnie czy pamiętam jakąś tam imprezę, ogólnie zaprzyjaźnia się, potem jakaś kolejna osoba i tak sobie idziemy przeżyć wspólnie tę przygodę.

Czy jest Twoim zdaniem coś, co wyróżnia Audioriver na tle innych festiwali, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych?

Myślę, że Audioriver pięknie wpisuję się w mapę europejskich festiwali, więc tu nie doszukiwałabym się różnic, a podobieństw. W Polsce Audioriver wyróżnia klimat, atmosfera, ale też malownicza lokalizacja, Widoku ze skarpy na festiwal się nie zapomina i chce się do tego wracać jak do miasta rodzinnego.

Jakie emocje odczuwasz grając na Audioriver ? Czy poziom emocji był taki sam za pierwszym razem, jak i podczas kolejnych występów?

Oj, grałam już tyle razy i w takich konfiguracjach.. zagraliśmy nawet z Futrem! Przyznam, że najtrudniej było czasem wystąpić w sobotę po intensywnie spędzonym piątku (śmiech). Te występy miały rózny charakter, ale najlepsze chyba były te w późniejszych godzinach w namiotach z Beats Friendly czy Lexem, takie z cyklu „ogień”. Super jest to, że potem w ciągu roku spotykaliśmy w różnych miastach ludzi, ktorzy wspominali z nami te wsytępy z Płocka.

audioriver Novika
audioriver Novika

Najbardziej przypałowa, kuriozalna lub po prostu najśmieszniejsza sytuacja, jaka przytrafiła Ci się na Audioriver to…

Większość pozostanie w kręgu prywatnych anegdot <śmiech> ale chyba do historii przeszło już moje wtargnięcie na scenę Circus na końcówkę seta Alexa Metrica (chyba). Organizator jest wyczulony na te nasze niekontrolowane wtargnięcia, a tym razem zostało to uwiecznione na filmie (dziś nie mogłam tego znaleźć, ale było na YouTube) – Novika w ciemnych okularach o 6-7 rano klaszcze na scenie. Kiedyś wtargnęliśmy nawet na Main Stage podczas występu Simian Mobile Disco – sorry, Piotrek!

Czego Audioriver nigdy nie powinno zmienić?

Niczego! (śmiech)

Fot. Novika

Audioriver Festival 2023 – bilety

Novika pojawi się również w tym roku na płockim festiwalu Audioriver, który odbędzie się w dniach 28-30 lipca. U naszych przyjaciół z Biletomat.pl możecie nabyć ostatnie karnety oraz jednodniowe wejściówki. Nie zwlekajcie z zakupem!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →