Deaf Can Dance w filmie dokumentalnym TVP3

fot. Deaf Can Dance / facebook.com/deafcandanceofficial
Kultura Lifestyle News
Reportaż o Deaf Can Dance w TVP3

Didżej i nasz dobry znajomy Filip Janicki, tworzący pod aliasami Deaf Can Dance i Phil Jensky, opowiedział w programie Spotkania w świecie ciszy w telewizji regionalnej o swojej pasji do muzyki. Ale i nie tylko.

Deaf Can Dance – wzór do naśladowania

Spotkania w świecie ciszy to program emitowany w TVP3, w którym osoby z wadą słuchu opowiadają o sobie i swoich pasjach, a także dzielą się własnymi doświadczeniami, m.in. opowiadają o barierach, które mają wpływ na ich funkcjonowanie. W 22-minutowym materiale programu Filip Janicki opowiada o dorastaniu, wyzwaniach z niedosłuchem, wyjaśnia, dlaczego został DJ-em, mówi o swojej pasji do downtempo oraz tłumaczy, jak proces wizualizacji przyczynił się do jego nieszablonowego podejścia podczas selekcji muzyki.

Nikt nie wiedział, że mam aparaty słuchowe. Nie chciałem, żeby ktokolwiek postrzegał mnie jako osobę niedosłyszącą. Nie chciałem mieć z tego powodu taryfy ulgowej. Wolałem być tak jak każdy inny i udowodnić, że potrafię grać na równi z innymi, że niczym się nie różnię od innych DJ-ów

– powiedział Filip Janicki.

W programie możemy zobaczyć fragmenty występów Deaf Can Dance na Summer Contrast Festival, Smolna On Air oraz Roof Party.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Skupiłem się na muzyce downtempo, gdzie jest dużo inspiracji muzyką orientalną, muzyką z Ameryki Południowej. Muzyką z całego świata, która jest nieszablonowa, inna, dziwna. W sumie tak jak ja. Jak słucham muzyki, kiedy przygotowuję materiał przed graniem na festiwalu czy w klubie, to staram się zwizualizować, gdzie ja będę, jak to będzie wyglądało, jaka będzie pogoda

– opowiada.

Cały odcinek poświęcony Deaf Can Dance jest dostępny na stronie TVP.

Koniecznie sprawdźcie nasz wywiad z Filipem: „Chciałem być traktowany tak samo, jak wszyscy”Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →