Kollektiv Turmstrasse też idzie w electro (?)

fot. materiały prasowe
News

YAP to pierwszy autorski materiał Kollektiv Turmstrasse od 3 lat. Przypominamy, że już za kilka dni usłyszymy ich na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2022.

Kollektiv Turmstrasse – nowa droga?

YAP prezentuje dość niekonwencjonalne brzmienie jak na niemiecki duet – łączy to, z czego Kollektiv Turmstrasse są znani, czyli do mieszania house’u oraz melodyjnego i minimalistycznego techno, a także eksplorowania nowych elementów.

Kollektiv Turmstrasse – YAP (Visualiser)

Na pierwszym utworze, który jest również numerem tytułowym, przewijają się skrupulatne umiejętności produkcyjne połączone z uduchowioną radością. Utwór to oczywiście celebracja, która nastraja słuchacza szczęściem – zapewne nieraz usłyszymy go tego lata na klubowych i festiwalowych parkietach. YAP zaczyna się metodyczną i hipnotyczną trajektorią, aż wokale, syntezatory, werble i hi-haty wlatują ze wszystkich stron, tworząc groove. Jak fani zauważyli, Kollektiv Turmstrasse ma łatwość do wielu gatunków w jednym utworze, a wokale R&B dodają niespodziewanego (i ostatnio szczególnie modnego) garażowego posmaku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kollektiv Turmstrasse – (T)error

Singiel promujący najnowsze wydawnictwo, czyli (T)error, to polityczny manifest… electro (?), który porusza tematy zmiany społecznej, kapitalizmu, nierówności i walki o władzę. Numer powstał w środku lockdownu, po dekadzie nieustannego koncertowania, więc łączy w sobie mieszankę emocji – ulgę w przestrzeni do kreatywności i tęsknotę za wolnością i graniem dla publiczności przy pełnych parkietach i salach koncertowych.

Koniecznie zobacz: Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 – oto program Club Stage

Ostatni kawałek, I’m OK, łączy w sobie elementy house’u i minimalu. Mamy tu rytmy 4:4 z rozproszonymi syntezatorami i wokalem. Całość prezentuje się nieźle, choć jest do dość krótkie wydawnictwo, ale na pewno zadowoli ono miłośników tanecznych brzmień, tak w sam raz na letni wypoczynek.

Kollektiv Turmstrasse – YAP

Kollektiv Turmstrasse – YAP – tracklista

1. YAP
2. (T)error
3. I’m OK
4. YAP (Extended Mix)
5. I’m OK (Extended Mix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →