Kollektiv Turmstrasse też idzie w electro (?)

fot. materiały prasowe
News

YAP to pierwszy autorski materiał Kollektiv Turmstrasse od 3 lat. Przypominamy, że już za kilka dni usłyszymy ich na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2022.

Kollektiv Turmstrasse – nowa droga?

YAP prezentuje dość niekonwencjonalne brzmienie jak na niemiecki duet – łączy to, z czego Kollektiv Turmstrasse są znani, czyli do mieszania house’u oraz melodyjnego i minimalistycznego techno, a także eksplorowania nowych elementów.

Kollektiv Turmstrasse – YAP (Visualiser)

Na pierwszym utworze, który jest również numerem tytułowym, przewijają się skrupulatne umiejętności produkcyjne połączone z uduchowioną radością. Utwór to oczywiście celebracja, która nastraja słuchacza szczęściem – zapewne nieraz usłyszymy go tego lata na klubowych i festiwalowych parkietach. YAP zaczyna się metodyczną i hipnotyczną trajektorią, aż wokale, syntezatory, werble i hi-haty wlatują ze wszystkich stron, tworząc groove. Jak fani zauważyli, Kollektiv Turmstrasse ma łatwość do wielu gatunków w jednym utworze, a wokale R&B dodają niespodziewanego (i ostatnio szczególnie modnego) garażowego posmaku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kollektiv Turmstrasse – (T)error

Singiel promujący najnowsze wydawnictwo, czyli (T)error, to polityczny manifest… electro (?), który porusza tematy zmiany społecznej, kapitalizmu, nierówności i walki o władzę. Numer powstał w środku lockdownu, po dekadzie nieustannego koncertowania, więc łączy w sobie mieszankę emocji – ulgę w przestrzeni do kreatywności i tęsknotę za wolnością i graniem dla publiczności przy pełnych parkietach i salach koncertowych.

Koniecznie zobacz: Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 – oto program Club Stage

Ostatni kawałek, I’m OK, łączy w sobie elementy house’u i minimalu. Mamy tu rytmy 4:4 z rozproszonymi syntezatorami i wokalem. Całość prezentuje się nieźle, choć jest do dość krótkie wydawnictwo, ale na pewno zadowoli ono miłośników tanecznych brzmień, tak w sam raz na letni wypoczynek.

Kollektiv Turmstrasse – YAP

Kollektiv Turmstrasse – YAP – tracklista

1. YAP
2. (T)error
3. I’m OK
4. YAP (Extended Mix)
5. I’m OK (Extended Mix)

Bilety na wydarzenia Tauron Nowa Muzyka

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →