Miliardowe zyski i dziesiątki tysięcy miejsc pracy. Czy Wielka Brytania zalegalizuje medyczną marihuanę?

News
Marihuana i miliony funtów

Opublikowano raport, z którego dodatkowo wynika, że odpowiednio rozwinięty rynek medycznej konopi indyjskiej mógłby stworzyć 41 000 miejsc pracy na Wyspach.

Marihuana i miliony funtów

Raport udostępniony przez organizację Volteface sugeruje, że przemysł medycznej marihuany może wygenerować zysk w wysokości 1,2 mld funtów dla rządu Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, dobrze prosperujący rynek medycznej marihuany mógłby stworzyć 41 000 miejsc pracy. W publikacji możemy przeczytać, że brytyjski rząd powinien powołać specjalnego doradcę, który pomógłby w tworzeniu odpowiednich przepisów usprawniających procesy regulacyjne dotyczące funkcjonowania rynku marihuany.

Marihuana – czy inne europejskie pójdą niemiecką drogą?

Raport zatytułowany New Leaf: Beyond Brexit, Countering Covid zawiera w sobie także sugestie dotyczące ilości THC, która powinna być dozwolona w produktach CBD. Dokument ukazał się zaledwie tydzień po tym, jak nowa koalicja rządząca w Niemczech ujawniła swój zamiar zalegalizowania rekreacyjnego używania marihuany przez osoby dorosłe, o czym pisaliśmy tutaj. Pozostawia to pole do spekulacji na temat tego, jakie inne kraje europejskie złagodzą swoje stanowisko w sprawie polityki dotyczącej marihuany i innych narkotyków.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To ekscytujący czas dla brytyjskiego przemysłu konopi indyjskich, ponieważ stoi on na progu ekspansji. Aby być postrzeganym jako poważna branża, musi ona wykorzystywać zrównoważony wzrost i zachęcać do innowacji. Ustalenia raportu wskazują, że istnieje możliwość stworzenia lukratywnego rynku. Teraz Wielka Brytania musi pracować w kierunku usprawnionego rozwoju, aby sektor naprawdę wystartował – mówi Katya Kowalski, szef strategii w Volteface i główna autorka raportu.

Marihuana już nie tylko do celów medycznychPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →