W Kanadzie zamówisz trawkę przez… Ubera

Fot. Pixabay
News
Uber Eats - poproszę burgera, colę i gram marihuany

Użytkownicy Uber Eats w Ontario zamówią marihuanę przez aplikację.

Uber Eats – poproszę burgera, colę i gram marihuany

Pandemia zmieniła nasze nawyki związane z zakupami. Teraz sporą część produktów kupujemy w Internecie lub za pomocą aplikacji i czekamy aż przyjdą one wprost do naszego domu albo najbliższego punktu odbioru. Uber Eats zrobił w tym zakresie krok dalej i umożliwił swoim klientom zamawianie… marihuany. Taka oferta pojawiła się na liście produktów dostępnych w aplikacji w Ontario w Kanadzie.

Pełnoletni użytkownicy aplikacji mogą wybierać wśród rodzajów suszów i innych produktów zawierających THC. Po zamówieniu produktów klient będzie musiał sam wybrać się po odbiór zamówienia do pobliskiej placówki Tokyo Smoke. Tam pracownicy potwierdzą też jego tożsamość, prosząc o dowód. Przypomnijmy, że w Kanadzie marihuana jest legalna od 2018 roku, lecz usługi jej dostarczania są nadal zabraniane przez prawo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kanadyjski Uber dowozi marihuanę

Marihuana – intratny rynek, duży zysk dla państwa

Rocznie rynek marihuany w jest wyceniany na około 5 miliardów kanadyjskich dolarów, co odpowiada 3 miliardom funtów lub 4 miliardom dolarów. Według danych firmy badawczej BDS Analytics w 2026 r. wartość rynku może wzrosnąć do 6,7 mld dolarów (5 mld funtów). Kanada była pierwszym krajem G20, który zalegalizował rekreacyjną marihuanę. Z drugiej strony administracja Justina Trudeau wciąż zmaga się z nielegalnym sektorem marihuany w kraju, który odpowiada za około 40% ogólnej sprzedaży.

Będziemy nadal uważnie obserwować przepisy i możliwości na poszczególnych rynkach. A w miarę ewolucji lokalnych i federalnych przepisów będziemy badać możliwości z kupcami, którzy działają w innych regionach
– powiedział Reutersowi rzecznik Ubera.

CANNA CHRISTMAS FESTIVAL - konopne święta w Koneserze

Biletomat.pl
5 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →