Nowa Zelandia zaskakuje. Kraj kiwi w pełni legalizuje testowanie narkotyków

Fot. Pixabay
News
Testowanie narkotyków w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia stała się pierwszym krajem na świecie, który całkowicie zalegalizował testowanie narkotyków używanych do celów rekreacyjnych i wprowadził rekomendowane przez rząd komisje doradcze.

Nowa Zelandia prekursorem w legalizacji testowania narkotyków

Jak to przełoży się na życie zwykłych obywateli? Otóż mieszkańcy Nowej Zelandii będą mogli w pełni legalnie sprawdzić jakość danego narkotyku przed jego spożyciem na festiwalach muzycznych czy w klubach. Nowe przepisy wejdą w życie 7 grudnia.

Rząd w Nowej Zelandii doszedł do wniosku, że ludzi nie da się powstrzymać od brania używek, ale można pomóc im rozróżnić narkotyki czyste od tych zanieczyszczonych substancjami, które mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla ich życia. W zeszłym miesiącu tamtejszy rząd ogłosił również, że będzie finansował kwotą 800 000 NZD (545 581 USD) szkolenia kontrolerów narkotykowych i koordynację usług związanych z bezpieczeństwem narkotykowym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nowa Zelandia: świadomy człowiek – świadome decyzje

Władze przywołały też konkretne przykłady. Badania pigułek MDMA na jednym z festiwali w Australii pokazały, że jeśli człowiek jest świadomy, że w środku znajduje się substancja śmiertelna, to rezygnuje z zażycia narkotyku.

Nasze działania będą dosłownie ratować życie. Sprawdzanie narkotyków daje ludziom dokładne informacje, dzięki którym mogą podejmować bezpieczniejsze decyzje. Chcemy dotrzeć z naszą ofertą do jak największej liczby osób – tłumaczy Sarah Helm, dyrektor NZ Drug Foundation.

Sprawdź także: Czy tabletki ecstasy są bardziej niebezpieczne niż jazda konna?

Rysy live w Tamie, Poznań

Biletomat.pl
30 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →