Co po Bandcampie? Todd Terry zaufał RCRDSHP. Nowa alternatywa?

Fot. Materiały promocyjne
News
RCRDSHP - o co w tym chodzi?

Platforma muzyczna RCRDSHP wypłaciła artystom i twórcom ponad 600 000 dolarów w ciągu sześciu miesięcy

RCRDSHP – o co w tym chodzi?

Cieszące się sporą popularnością, błyskotliwe i jednorazowe aukcje NFT z gwałtownie rosnącymi cenami mogły zawładnąć wyobraźnią publiczności. Jednak w społeczności web3, zajmującej się muzyką, rozwija się już inna dynamika, która wskazuje na często powtarzany cel, jakim jest przywrócenie wartości muzyce i umożliwienie artystom budowania bardziej zrównoważonych karier. I tutaj do akcji wchodzi RCRDSHP.

RCRDSHP to jedna z platform cyfrowych poświęconych muzyce elektronicznej, której celem jest łączenie artystów i fanów za pomocą bezpiecznej technologii blockchain. Wykorzystuje ona energooszczędny blockchain Flow do wybijania tzw. „kart kolekcjonerskich” przy niewielkim śladzie węglowym. Karty te zawierają niewydaną muzykę danego twórcy, jego oryginalne utwory lub ekskluzywne alternatywne remiksy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nasza pierwsza linia produktów była w oczywisty sposób zainspirowana paczkami NBA Top Shot. Zawierała muzykę i dzieła sztuki od setek artystów, ale zawsze w bardzo przystępnych cenach z powszechnymi oznaczeniami rzadkości. Częścią wizji były stosunkowo drogie, rzadkie i legendarne paczki

– komentuje dyrektor generalny RCRDSHP Obie Fernandez.

Co po Bandcampie? Todd Terry zaufał RCRDSHP. Nowa alternatywa?
Fot. Materiały promocyjne

RCRDSHP – ponad pół mln dolarów jest już na kontach muzyków

W ciągu sześciu miesięcy od uruchomienia platformy, w sierpniu 2021 roku RCRDSHP wypłaciła twórcom ponad 515 000 dolarów ze sprzedaży pierwotnej. Oprócz przychodów ze sprzedaży przedmiotów kolekcjonerskich, twórcy muzyki zarobili prawie 90 000 USD na tętniącym życiem rynku wtórnym platformy, co daje łączną kwotę wypłat w wysokości ponad 600 000 USD.

Aby przedstawić tę liczbę w odpowiedniej perspektywie, artysta potrzebowałby około 125 milionów odtworzeń przy średnim poziomie wypłat w muzycznym serwisie streamingowym, aby osiągnąć pół miliona dolarów przychodu. RCRDSHP jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju, a my mamy wiele nowych funkcji i doświadczeń, które właśnie wprowadzamy. Przewidujemy, że ta liczba będzie rosła wykładniczo w nadchodzących latach, udowadniając, że web3 może zapewnić nową, znaczącą wartość dla artystów i fanów

– komentuje Obie Fernandez.

RCRDSHP – kto już korzysta z nowej technologii?

Liczba ta obejmuje nie tylko największe nazwiska ze świata muzyki tanecznej, ale także początkujących i średniozaawansowanych artystów, którzy po raz pierwszy sięgają po kolekcjonerskie produkty i inicjatywy web3. Wśród artystów korzystających z możliwości RCRDSHPTodd Terry, The Scumfrog, Fat Rat, Solarstone, Stoneface & Terminal oraz DJ Rap. Więcej informacji w tym temacie znajdziecie tutaj.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →