Krach giełdy FTX – Coachella ma problem z karnetami NFT

fot. Wendy Wei
Festiwale News Technologia
Coachella

Jeszcze rok temu taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, jednak krach na rynku kryptowalut to jest fakt. Teraz kryzys odbija się czkawką dla największych graczy na rynku festiwalowym, którzy zainwestowali ogromne pieniądze w NFT.

Koszmar Coachelli

Na początku lutego festiwal Coachella udostępnił specjalną serię dożywotnich karnetów na festiwal w formie NFT –Coachella Collectibles. Wówczas sprzedano 10 takich karnetów za zawrotną sumę 1,5 miliona dolarów amerykańskich. Asortyment był oferowany jako „przyjazny dla środowiska rynek”, składający się ze sztuki, cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i dożywotnich karnetów. Inne pakiety obejmowały dzieła sztuki, wirtualne przygody, fotoksiążki i przedmioty fizyczne. Dziś, kiedy wartość akcji kryptograficznych szoruje po dnie, klienci nie mogą uzyskać dostępu do swoich dożywotnich wejściówek.

The Coachella NFTs – video z kwietnia 2022

Aby sprzedawać swoje luksusowe pakiety NFT, festiwal Coachella nawiązała współpracę z FTX – drugą co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie, która w zeszłym tygodniu ogłosiła upadłość po implozji na rynku. FTX powołał się na „poważny kryzys płynności” jako powód swojego upadku, ogłaszając bankructwo w piątek 11 listopada. Firma inwestycyjna Temasek odpisała później udziały w firmie kryptowalutowej o wartości 275 milionów dolarów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Podobnie jak wielu z was trzymaliśmy rękę na pulsie w ciągu ostatnich kilku dni – jesteśmy zszokowani tą sytuacją. Obecnie nie mamy żadnych linii komunikacyjnych z zespołem FTX. Stworzyliśmy wewnętrzny zespół, który opracowuje rozwiązania w oparciu o narzędzia, do których mamy dostęp. Naszym priorytetem jest usunięcie NFT Coachelli z FTX, która w tej chwili jest wyłączona

– napisał jeden z pracowników Coachelli na Discordzie.

Zobacz także: NFT – przyszłość muzyki właśnie nadeszła? – wywiad z Łukaszem Poleszakiem

Karnety dożywotnie były sprzedawane z dodatkowymi korzyściami i przywilejami VIP, które gwarantowały „dobre miejsca z przodu i ze środka na scenę Coachella oraz ekstra atrakcje, w tym opcję na dożywotni dostępem na kemping Safari lub udział w bankietach przygotowanych przez profesjonalnego szefa kuchni w festiwalowym rosarium”.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →