Coachella nie bawi się w półśrodki. Amerykański klasyk rozbija bank tegorocznym line-upem

fot. facebook.com/coachella
News
Coachella

Coachella Valley Music and Arts Festival to coroczny festiwal muzyki i sztuki. Wydarzenie odbywa się w Empire Polo Club w Kaliforni, zlokalizowanym na pustyni Colorado. Amerykański festiwal obok Burning Mana jest drugim najbardziej popularnym eventem muzyczny w Stanach Zjednoczonych i wcale się temu nie dziwimy. Lokalizacja zapiera dech w piersi a skład jak zwykle rozłożył nas na łopatki. Sprawdź szczegóły.

Coachella. Amerykański, muzyczny sen na pustyni marzeń

Coachella Music and Arts Festival – tak dokładnie nazywa się najbardziej znany i najliczniej odwiedzany festiwal muzyczny w USA. Inicjatywa zapoczątkowana w 1999 roku niezmiennie przyciąga rzesze fanów na środek pustyni w stanie Kalifornia. Celebryci, słońce i wszechobecna moda są tak samo charakterystyczne dla festiwalu jak jego eklektyczny program artystyczny. Coachella stała się tak popularna, że organizatorzy rozszerzyli festiwal do dwóch weekendów rozłożonych na łącznie sześć dni.

Coachella
fot. facebook.com/coachella

Chociaż Coachella ma swoje korzenie w muzyce, to w ostatnich latach jej struktura stała się o wiele bardziej rozbudowana. Pojawiają się na niej kosmiczne instalacje artystyczne, stając się również głównym ośrodkiem mody inspirowanej stylem bohemy. Festiwal stał się celebryckim miejscem spotkań, pełen światowej klasy artystów jak i gwiazd, które chcą tam po prostu spędzić czas. Ikony show-biznesu jak Kendall Jenner, Jared Leto czy Leonardo DiCaprio pojawiają się tam każdego roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Coachella sądowo pozywa ghański festiwal Afrochella

Festiwal muzyczny odbywa się na pięciu głównych scenach: Main Stage, Outdoor Theater, Gobi Tent, Mojave Tent i Sahara Tent. Wśród tegorocznych healdinerów znajdują się m.in Bad Bunny, BLACKPINK, Frank Ocean, Gorillaz, Rosalía, Chemical Brothers czy Björk. Artyści tworzący muzyke elektroniczną pojawiają się na Coachelli coraz częściej. W tym roku usłyszymy takie postaci jak Eric Prydz z projektem HOLO, Tale Of Us, Monolink, Adam Beyer, Sasha b2b John Digweed, Boris Brejcha, Keinemusik czy Hot Since 82. Trzydniowe karnety zakupimy w cenie 499$ na stronie organizatora.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →