Sequential Trigon-6 – ostatni syntezator stworzony przez Dave’a Smitha

fot. Sequential / YouTube
Elektronika News Technologia
sequential trigon 6

Firma Sequential zaprezentowała swój najnowszy syntezator Trigon-6. To ostatni instrument, który zaprojektował zmarły pod koniec maja założyciel firmy i niekwestionowana legenda branży sprzętów audio, Dave Smith.

Trigon-6 – symboliczny kamień milowy w historii Sequential

Nowy syntezator Trigon-6 reprezentuje podejście Sequential do analogowego brzmienia. Na pierwszy rzut oka syntezator ten wydaje się bardzo podobny do znanych i lubianych klasyków Prophet 6 oraz Oberheim OB-6 – swoją drogą architektura trzech oscylatorów oraz filtr drabinkowego, częściej kojarzone z syntezatorami Mooga. Sporą ciekawostką jest fakt, że w procesie produkcji nowego syntezatora zaangażowany był również producent… Scott Hansen, doskonale znany pod aliasem Tycho! To on zaprojektował przedni panel syntezatora. Sześciogłosowy syntezator polifoiniczny składa się z trzech nowo zaprojektowanych oscylatorów VC z falami trójkątnymi, piłowymi i pulsacyjnymi oraz poprawioną wersją filtra, który można znaleźć w syntezatorze Pro 3. Filtr rezonansowy można przełączać z dwubiegunowego na czterobiegunowy i prowadzi do dedykowanych elementów sterujących napędem i sprzężeniem zwrotnym. Syntezator jest również wyposażony w pełen zakres funkcji do rzeźbienia dźwięku sekwencyjnego, w tym zgrabne koperty, synchronizowalne LFO z różnymi kształtami fali i miejscami docelowymi dla modów, polifoniczny sekwencer krokowy i arpeggiator.

Sequential Trigon-6: A First Look at Dave Smith’s Last Synth

Trigon-6 oferuje 500 fabrycznych presetów – począwszy od klasycznych brzmień basowych, leadów i padów po dodatkowe 500 presetów użytkownika. Efekty obejmują studyjnej jakości pogłosy, opóźnienia (normalne i BBD), chór, kołnierz, fazer i modulator pierścieniowy w konfiguracji dwumodułowej. Dodatkowo niezależny efekt przesterowania stereo pozwala dodać całkowicie analogowy charakter do brzmienia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Introducing the Sequential Trigon-6

Zobacz także: Minimoog Model D ponownie w produkcji!

Sequential Trigon-6 – cena

Ostatni syntezator Dave’a Smitha jest aktualnie dostępny w sklepie SKYLARK w cenie 18 990 zł. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →