Sequential Trigon-6 – ostatni syntezator stworzony przez Dave’a Smitha

fot. Sequential / YouTube
Elektronika News Technologia
sequential trigon 6

Firma Sequential zaprezentowała swój najnowszy syntezator Trigon-6. To ostatni instrument, który zaprojektował zmarły pod koniec maja założyciel firmy i niekwestionowana legenda branży sprzętów audio, Dave Smith.

Trigon-6 – symboliczny kamień milowy w historii Sequential

Nowy syntezator Trigon-6 reprezentuje podejście Sequential do analogowego brzmienia. Na pierwszy rzut oka syntezator ten wydaje się bardzo podobny do znanych i lubianych klasyków Prophet 6 oraz Oberheim OB-6 – swoją drogą architektura trzech oscylatorów oraz filtr drabinkowego, częściej kojarzone z syntezatorami Mooga. Sporą ciekawostką jest fakt, że w procesie produkcji nowego syntezatora zaangażowany był również producent… Scott Hansen, doskonale znany pod aliasem Tycho! To on zaprojektował przedni panel syntezatora. Sześciogłosowy syntezator polifoiniczny składa się z trzech nowo zaprojektowanych oscylatorów VC z falami trójkątnymi, piłowymi i pulsacyjnymi oraz poprawioną wersją filtra, który można znaleźć w syntezatorze Pro 3. Filtr rezonansowy można przełączać z dwubiegunowego na czterobiegunowy i prowadzi do dedykowanych elementów sterujących napędem i sprzężeniem zwrotnym. Syntezator jest również wyposażony w pełen zakres funkcji do rzeźbienia dźwięku sekwencyjnego, w tym zgrabne koperty, synchronizowalne LFO z różnymi kształtami fali i miejscami docelowymi dla modów, polifoniczny sekwencer krokowy i arpeggiator.

Sequential Trigon-6: A First Look at Dave Smith’s Last Synth

Trigon-6 oferuje 500 fabrycznych presetów – począwszy od klasycznych brzmień basowych, leadów i padów po dodatkowe 500 presetów użytkownika. Efekty obejmują studyjnej jakości pogłosy, opóźnienia (normalne i BBD), chór, kołnierz, fazer i modulator pierścieniowy w konfiguracji dwumodułowej. Dodatkowo niezależny efekt przesterowania stereo pozwala dodać całkowicie analogowy charakter do brzmienia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Introducing the Sequential Trigon-6

Zobacz także: Minimoog Model D ponownie w produkcji!

Sequential Trigon-6 – cena

Ostatni syntezator Dave’a Smitha jest aktualnie dostępny w sklepie SKYLARK w cenie 18 990 zł. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →