Zmarł Dave Smith – pionier syntezy oraz MIDI

fot. Sequential / Twitter
News Technologia
DAVE SMITH

Dave Smith, założyciel Sequential, którego wkład w rozwój MIDI był kluczowy dla świata muzyki, zmarł w wieku 72 lat. Branża producentów instrumentów oraz muzyki elektronicznej pogrążyła się w żałobie.

Dave Smith – twórca legendarnego Prophet-5 i ojciec chrzestny MIDI

Odejście pioniera syntezatorów zostało ogłoszone w oświadczeniu udostępnionym na stronie internetowej Sequential. W informacji prasowej nie podano przyczyny śmierci.

Z ciężkim sercem dzielimy się wiadomością o śmierci Dave’a Smitha. Jesteśmy załamani, ale spróbujmy ukoić ból faktem, że robił w życiu to, co kochał najbardziej, w towarzystwie rodziny, przyjaciół i artystów.

– czytamy w oświadczeniu na stronie Sequential

Urodzony jako David J. Smith w San Francisco w Kalifornii producent, znany wielu jako „ojciec MIDI”, założył Sequential Circuits, gdy miał zaledwie 24 lata. W 1977 roku zmienił świat po zaprojektowaniu i wydaniu Prophet-5, pierwszego na świecie programowalnego polifonicznego syntezatora i pierwszego instrumentu muzycznego działającego na mikroprocesorze.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sequential Prophet-5: The Legend Returns

Niedawno informowaliśmy, że Dave Smith pracował Tomem Oberheimem nad zupełnie nowym syntezatorem, Oberheim OB-X8. Współpraca dwóch pionierów syntezy miała być drugą po zaprojektowaniu OB-6 w 2016 roku.

Dave Smith – na zawsze w sercach artystów elektronicznych

Artyści sceny elektronicznej wspominają pioniera syntezy.

Jeden z pionierskich innowatorów i twórców świata elektronicznego. Jestem wdzięczny, że miałem okazję się z Tobą spotkać, porozmawiać i być świadkiem Twojej łagodnej mądrości. Twoje kreacje miały największy wpływ na moją muzykę i nadal mają. Dziękuję Ci.

– napisał Rival Consoles

Joshua Eustis z Telefon Tel Aviv wrzucił do sieci nagranie z syntezatorem Prophet-5:

Ta wibracja nigdy by się nie wydarzyła bez Dave’a Smitha i Sequential.

– stwierdził Eustis

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →