Nowa kampania dla poprawy udogodnień niepełnosprawnych festiwalowiczów w UK

fot. Adam Dąbrowski / OFF Festival 2018 (materiał ilustracyjny) + attitudeiseverything.org.uk
Festiwale News
Festival without barriers

#FestivalsWithoutBarriers to nowa kampania powstała z inicjatywy Attitude is Everything. Jak donosi Mixmag, przedstawiciele fundacji "wzywają brytyjskie festiwale do ujawnienia informacji o dostępności udogodnień dla osób niepełnosprawnych".

#FestivalsWithoutBarriers – w słusznej sprawie

Po tegorocznej akcji na rzecz pomocy niepełnosprawnym artystom, nadszedł czas na dobrą zmianę na festiwalach! Fundacja Attitude is Everything połączyła siły ze Stowarzyszeniem Organizatorów Festiwali (AFO), Stowarzyszeniem Niezależnych Festiwali (AIF) i Brytyjskim Stowarzyszeniem Festiwali Sztuki (BAFA), aby poprawić udogodnienia dla niepełnosprawnych uczestników festiwali, począwszy od przyszłorocznego sezonu letniego. Organizacje AFO, AIF i BAFA zrzeszają łącznie 200 festiwali i wydarzeń w Wielkiej Brytanii. Zapowiadając kampanię, Suzanne Bull oznajmiła, że jest to „potężna siła w przekształcaniu branży”.

Wydaje się, że doświadczenia osób niepełnosprawnych w sezonie festiwalowym 2022 były dość zróżnicowane, zwłaszcza jeśli chodzi o dostępność informacji przed imprezą, rezerwację biletów dla osób niepełnosprawnych i poziom dostępu udogodnień na miejscu. Wspólnie przeprowadzimy zmiany niezbędne do poprawy dostępu dla niepełnosprawnych odbiorców, artystów, pracowników i wolontariuszy. Jako osoba niepełnosprawna nie mogę się doczekać bezstresowego sezonu festiwalowego w 2023 roku!

– Suzanne Bull.

Zobacz także: TECHNO łączy ludzi – londyński rave bez barier

#FestivalsWithoutBarriers – główne postulaty

Kampania #FestivalsWithoutBarriers zawiera trzy wezwania do organizatorów festiwali, mające na celu poprawę dostępności zarówno dla niepełnosprawnych artystów, uczestników, jak i pracowników biorących udział w wydarzeniach:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

1. Festiwale powinny zapewniać uczestnikom wysokiej jakości informacje dostępowe w miejscu sprzedaży biletów.

2. Podczas procesu bookingu artystów należy uwzględnić pytania dotyczące wymagań dostępu.

3. Wprowadzić praktyczne zmiany, aby praca i wolontariat na festiwalu były bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Aby wdrożyć te punkty, Attitude is Everything stworzy nowy przewodnik dotyczący wolontariatu w zakresie dostępności, a także opublikuje nowe wytyczne dotyczące bookingów artystów z niepełnosprawnościami oraz zaoferuje członkom specjalistyczne szkolenie dotyczące równouprawnienia osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →