Bezdomny muzyk odpowiedzialny za sampel z „One More Time” Daft Punk, nigdy nie otrzymał tantiem

Fot. Materiały promocyjne
News
Daft Punk R.I.P.

Eddy Johns w latach 70. wyprodukował utwór, który zainspirował Daft Punk do stworzenia ich największego hitu.

Daft Punk i historia singla One More Time

Historia Eddy’ego Johnsa została opisana przez Los Angeles Times. Artysta w 1979 roku nagrał utwór More Spell On You, który był tytułowym singlem z jego solowej płyty. 28 lat później sampel z tego kawałka użył w swoim wielkim hicie One More Time zespół Daft Punk. Muzyk nie został jednak nigdy wymieniony przez francuski duet w „creditsach” oraz nie otrzymał zapłaty.

Amerykańska gazeta podała, że Johns jest od ponad dekady bezdomny, po tym, jak udar mózgu uniemożliwił mu pracę. Alyssa Cash, była menedżerka Eddy’ego powiedziała Los Angeles Times, że stara się opiekować swoim klientem, jak tylko potrafi i dba o jego podstawowe potrzeby. Wspomniała też o tym, że Johns pokazał jej trochę swojej starej muzyki i rzeczywiście wśród kawałków, które usłyszała, był jeden, który brzmiał identycznie, jak Daft Punk.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

More Spell On You vs. One More Time

Daft Punk i kwestia tantiem

Prawa do nagrania, które ukazało się we Francji w wytwórni Président, zostały nabyte przez GM Musipro, firmę wydawniczą zajmującą się reedycją vintage’owego francuskiego rocka i popu. Daft Punk skomentował, że płaci tantiemy dwa razy w roku do GM Musipro od czasu wydania One More Time. Potwierdził to założyciel GM Musipro, Georges Mary.

Nie słyszeliśmy o Johnsie od dnia, w którym nabyliśmy w 1995 roku katalog sampli od innej wytwórni. Próbowaliśmy przeprowadzić badania na jego temat, ale bez rezultatu. Zamierzamy przestudiować jego akta i zrobić odpowiednie rachunki. Niezwłocznie skontaktujemy się z Johnsem w tej sprawie, jednocześnie poinformujemy go też o jego wszystkich prawach. Prosimy was w międzyczasie o przekazanie mu naszego współczucia – odpowiedział LAT na pytanie o tantiemy Georges Mary.

W wywiadzie Eddy Johns powiedział, że ma tylko nadzieję na to, że otrzymane pieniądze pomogą mu stanąć na nogi i godnie przeżyć starość.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →