Wokalistka Portishead wystąpi z Krzysztofem Pendereckim

Wydarzenie

Beth Gibbons z brytyjskiej grupy Portishead i Krzysztof Penderecki wykonają razem III Symfonię Henryka Mikołaja Góreckiego. Koncert odbędzie się 29. listopada 2014 roku w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Beth Gibbons, wokalistka, autorka tekstów, producentka i współzałożycielkazespołu Portishead, wykona partię solową w III Symfonii „Symfonii pieśni żałosnych” op. 36 Henryka Mikołaja Góreckiego. Artystka wystąpi z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, którą poprowadzi Krzysztof Penderecki. To kolejna – po wspólnych projektach z Aphex Twinem i Jonnym Greenwoodem – spektakularna współpraca polskiego kompozytora z artystami ze świata muzyki współczesnej.
Krzysztof Penderecki
Koncert odbędzie się 29 listopada 2014 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Wówczas na jednej scenie zabrzmią kompozycje trzech wielkich kompozytorów: Pendereckiego, Lutosławskiego i Góreckiego interpretowane i twórczo reinterpretowane przez młodsze pokolenie muzyków kojarzonych ze sceną alternatywną.
Podczas koncertu zabrzmi m.in. prawykonanie utworu inspirowanego muzyką Witolda Lutosławskiego, skomponowanego przez Bryce’a Dessnera z The National oraz bezprecedensowy muzyczny dialog Krzysztofa Pendereckiego i Jonny’ego Greenwooda, kompozytora i instrumentalisty, znanego  gitarzysty zespołu Radiohead.
Pomysłodawcą i organizatorem koncertu jest Narodowy Instytut Audiowizualny.
Źródło: materiały prasowe

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →