Portishead ze specjalnym koncertem dla Ukrainy

fot. Jason Persse / wikicommons
News
Portishead

Bristolska grupa Portishead wraca na scenę po 7 latach przerwy. Zespół zapowiada krótki występ w ramach koncertu charytatywnego War Child wspierającego pomoc w Ukrainie. Sprawdźcie szczegóły!

Portishead i bristolska scena solidarni z Ukrainą

Niedawno informowaliśmy Was o inicjatywie Roberta Del Naji z Massive Attack dla Ukrainy. Na pomoc ruszyła cała bristolska branża muzyczna, która zorganizuje w swoim mieście specjalny koncert charytatywny. Pierwszy raz od 7 lat na scenie wspólnie pojawi się legenda trip-hopu – Portishead. Zespół zapowiedział, że na War Child Bristol zaprezentują krótki program – miejmy nadzieję, że ten występ będzie dla nich ważnym sygnałem do stałego powrotu na scenę.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wesprzeć obywateli Ukrainy, wykonując kilka piosenek na tym wydarzeniu we współpracy z niesamowitą organizacją charytatywną War Child.

– napisał zespół Portishead w oświadczeniu

Swoje występy na War Child Bristol zapowiedziały również inne gwiazdy sceny bristolskiej: Idles, Billy Nomates, Katy J Pearson, Heavy Lungs oraz Wilderman.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na wydarzenie przeznaczono tylko 1200 wejściówek, które zostaną rozlosowane po dwie sztuki. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie organizatora.

Zobacz także: Muzeum Nowoczesnej Muzyki Elektronicznej we Frankfurcie nad Menem otwarte!

Portishead – legenda trip-hopu

Grupa Portishead powstała w 1991 i wraz z Massive Attack wylansowała na świecie brzmienie bristolskiej sceny muzycznej, ochrzczone przez dziennikarzy muzycznych jako trip-hop. Ich debiutancki album Dummy do dziś uważany jest za jedną z najważniejszych płyt lat 90., a kawałki z tego krążka (jak chociażby Numb) znajdowały się w popularnych filmach, serialach oraz reklamach. Zespół w całej swojej dyskografii wydał zaledwie trzy albumy – ostatnie nagranie ujrzało światło dzienne 14 lat temu.

Portishead – NumbPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →