Grammy 2022: nagroda za najlepszy album taneczny/elektroniczny dla Black Coffee

facebook.com/realblackcoffee / Abdulla Faiz
News Wydarzenie
BlackCoffee - Muno

Popularny południowo-afrykański producent Black Coffee zdobył swoją pierwszą nagrodę podczas 64. gali Grammy za wydany w 2021 roku album Subconsciously. Była to również pierwsza nominacja dla tego artysty w kategorii Najlepszy album taneczny/elektroniczny. Czytaj dalej!

Black Coffee – powrót do korzeni

Pochodzący z RPA artysta przyzwyczaił nas do pewnego z góry przewidywalnego poziomu swoich produkcji. Będąc światową potęgą nie tylko w muzyce dance, ale w całym przemyśle muzycznym, z każdym kolejnym albumem potwierdza swoją klasę. Wraz z wydaniem Subconsciously Black Coffee odcisnął jeszcze większe piętno na współczesnej elektronice. Album jest jak dotąd najbardziej złożonym, kompletnym i imponującym dziełem ze wszystkich dotychczas wydanych. Widoczna gołym okiem chęć rozwinięcia wachlarza artystycznych możliwości, pozwala słuchaczom lepiej zrozumieć kierunek, którym artysta pragnie podążać.

Do tej pory produkowałem głównie albumy z czystą muzyką house. Wszystkie były projektami opartymi na określonych gatunkach. Jestem teraz w takim momencie swojego życia, w którym chcę odkrywać tyle muzyki, ile tylko mogę. Bez utknięcia w jednym gatunku chcę dalej robić wszystko to, co kocham. Jestem fanem muzyki, słucham wielu różnych stylów muzycznych i jako producent dalej chcę zagłębić się w tworzenie różnych stylów.

– powiedział artysta po wydaniu albumu

Black Coffee – Subconsciously

Black Coffee – smak zwycięstwa

12-utworowy longplay pokonał nagrania Music Is the Weapon (Reloaded) Majora Lazera, Fallen Embers Illenium, Free Love Sylvana Esso, Shockwave Marshmello oraz Judgement Ten City.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Chcę podziękować Bogu za dar muzyki i możliwość dzielenia się nim ze światem, uzdrawiania niektórych dusz i pomagania ludziom przejść przez to, przez co przechodzą w życiu.

– powiedział Black Coffee odbierając nagrodę na scenie

Producent, który również przyprowadził syna na scenę, aby odebrać nagrodę, podziękował również Davidowi Guettcie za wsparcie, wiarę w niego jako młodego artystę oraz zaufanie do niego i jego ucha do muzyki.

Chcę podziękować moim fanom i ludziom, którzy śledzą to, co robię na całym świecie, bardzo dziękuję za wiarę we mnie.

– powiedział

Grammy 2022 – Black Coffee

Grammy 2022 – Alive najlepszym singlem tanecznym

RÜFÜS DU SOL zdobył nagrodę w kategorii za najlepsze nagranie taneczne/elektroniczne za singiel Alive. W tej samej kategorii grupa rywalizowała z takimi artystami jak: Bonobo, Caribou, James Blake, Tiesto, David Guetta i Afrojack.

RÜFÜS DU SOL – AlivePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →