„Subconsciously” od Black Coffee – współpraca z gwiazdami definiująca obecną karierę

News
Black Coffee zaprezentował Subconsciously

Black Coffee po 5 latach od wydania swojego ostatniego albumu zaprezentował Subconsciously. 44-latek uważany za protoplastę południowoafrykańskiej muzyki house stworzył najnowszy longplay we współpracy ze światowej sławy gwiazdami muzyki.

Nkosinathi Maphumulo znany jest fanom muzyki elektronicznej od połowy lat 90. Jako światowej sławy DJ i producent zasłynął ze skomponowania 5 albumów studyjnych i kilkunastu epek. Ponadto, jest pomysłodawcą wielu ważnych dla sceny inicjatyw. Warto wspomnieć o Africa is Not A Jungle, rewolucyjnym projekcie stworzonym przez artystę w 2019 roku, funkcjonującym jako platforma dla afrykańskich producentów i didżejów, w której zwalczane są stereotypy dotyczące jego rodzinnego narodu mogące przesłaniać nieodkryte talenty.

Black Coffe – wyjście z dotychczasowego schematu

Subconsciously to 12-ścieżkowy album o zróżnicowaniu teksturowym i dźwiękowym, niezwykłym bogactwie harmonijnie zabarwionych emocjami tonów i ciepłych akordów fortepianu. Dominują w nim duszne i rytmiczne melodie, muzyka deep house, hipnotyczne bity i wzniosłe wokale. Ilość współprac z globalnymi gwiazdami, w tym Pharrellem Williamsem, Davidem Guettą, Diplo i Usherem, definiują obecny etap kariery Black Coffee, o czym sam zainteresowany wspomniał w jednym z wywiadów:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Do tej pory produkowałem głównie albumy z czystą muzyką house. Wszystkie były projektami opartymi na określonych gatunkach. Jestem teraz w takim momencie swojego życia, w którym chcę odkrywać tyle muzyki, ile tylko mogę. Bez utknięcia w jednym gatunku, chcę dalej robić wszystko to, co kocham. Jestem fanem muzyki, słucham wielu różnych stylów muzycznych i jako producent dalej chcę zagłębić się w tworzenie różnych stylów.

Black Coffee – Subconsciously

Subconsciously – dzieło kompletne

Pochodzący z RPA artysta przyzwyczaił nas do pewnego, z góry przewidywalnego poziomu swoich produkcji. Będąc światową potęgą nie tylko w muzyce dance, ale w całym przemyśle muzycznym, z każdym kolejnym albumem potwierdza swoją klasę. Międzynarodowe uznanie zdobyte dzięki pokrytemu platyną krążkowi Pieces Of Me z 2105 i wielu indywidualnym osiągnięciom ma swoje odzwierciedlenie w Black Coffee dzisiaj.

Wraz z wydaniem Subconsciously, Nkosinathi odcisnął jeszcze większe piętno na współczesnej elektronice. Album jest, jak dotąd najbardziej złożonym, kompletnym i imponującym dziełem ze wszystkich dotychczas wydanych. Widoczna gołym okiem chęć rozwinięcia wachlarza artystycznych możliwości, pozwala słuchaczom lepiej zrozumieć kierunek, którym artysta pragnie podążać.

Black Coffee @ Salle Wagram in Paris

Subconsciously jest pierwszym albumem, który wyszedł z wcześniejszego podejścia opartego wyłącznie na muzyce house, pozostając jednocześnie wiernym swoim korzeniom. Nadal mam swoje rytmy i swoich ludzi na albumie. Wszyscy poruszamy się razem, mając wspólny cel, jakim jest przedstawienie tego, kim jesteśmy, nie próbując być kimkolwiek innym

– wyjawił na łamach Forbesa Black Coffee.

Zdjęcie główne: Black Coffee – Fot. DStv DeliciousPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →