Drake baluje na Ibizie i… nic w tym dziwnego

fot. muno.pl
Artykuł Kultura Lifestyle
drake

W ostatni sobotni wieczór 16 lipca Drake zaskoczył wszystkich zgromadzonych w Hi Ibiza. Popularny kanadyjski raper miesiąc po premierze najnowszego, zaskakującego opinię publiczną, klubowego krążka Honestly, Nevermind pojawił się na scenie podczas cotygodniowego występu południowoafrykańskiego didżeja i producenta Black Coffee. Sceptycy zarzucają raperowi grę pod publiczkę i parcie na nową modę, jednak warto odnotować, że przygoda Drake'a z muzyką klubową zaczęła się wcześniej.

Drake i jego klubowa zajawka

Obecnie bardzo dużo mówi się o związku Drake’a z muzyką klubową (house, tech-house) jedynie przez pryzmat jego ostatniej płyty Honestly, Nevermind oraz faktu, że Beyoncé również poszła w tym kierunku. Teraz gdy przyleciał na Ibizę i zbił pionę z Black Coffee, można to uznać za nic takiego, ot co, prywatny wypad, albo za pokazówkę sugerującą, że Drake chce pójść w bardziej taneczne klimaty, bo jest zmęczony rapem.

Mało kto zauważa, że Drake już wcześniej flirtował z elektroniką – może nie tak wyraźnie jak później, ale jednak. Jednym z jego pierwszych utworów, który zahaczał o afro house (choć brzmiał popowo, idealnie pod komercyjne stacje muzyczne) jest wydany w 2016 roku One Love z albumu Views.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drake – One Love

Owszem, można zarzucać Drake’owi, że jego najnowszy krążek nie jest zarówno dobry w kontekście jego całej dyskografii, jak i ogółem w kontekście stylistyki, jaką na nim obrał. Wcześniej raper zapożyczył elementy z bounce’u i dancehallu – taki rozstrzał gatunkowy na przestrzeni lat może być dla fanów twórczości Drake’a zaskakujący niczym widok Valentino Rossiego na torze żużlowym.

Drake – Falling Back (Extended Version)

Zobacz także: Drake wydał niespodziewany album z muzyką house

Nie można tego samego powiedzieć o np. Get It Together, powstałej dzięki m.in. Black Coffee – kapitalnej, deepowej produkcji, która znalazła się na dobrze przyjętym albumie More Life.

Drake – Get It Together (feat. Black Coffee & Jorja Smith)

Black Coffee pomógł Drake’owi również w realizacji dwóch kawałków znajdujących się na najnowszym albumie – Currents oraz Overdrive.

Drake – Honestly, NevermindPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →