Czas na jedność i solidarność. Scena basowa łączy siły w gigantycznej składance na rzecz Ukrainy

News
Ukraina, scena rum and bass, kompilacja, VA

Powoli przyzwyczajamy się do inicjatyw tego typu. I chwała im za to. Chwała artystom, którzy chętnie biorą w nich udział i pomysłodawcom. Po kilku wydawnictwach sceny techno wspierającej Ukrainę, również scena basowa nie pozostała obojętna na toczącą się wojnę w Ukrainie.

Kryzys humanitarny za naszą wschodnią granicą pogłębia się coraz bardziej. Setki tysięcy ludzi zmuszonych opuścić swój kraj zapewne już nigdy nie wrócą do swoich domów. Światełkiem tunelu w toczącej się wojnie jest brak obojętności ze strony reszty świata. Swoje cegiełki w pomocy najbardziej potrzebującym od blisko trzech tygodni stawiają przedstawiciele sceny elektronicznej, którzy na różne sposoby organizują pieniądze zasilające inicjatywy charytatywne.

Czytaj również: Anna Borsuk o wojnie w Ukrainie: „Czuliśmy strach, złość i nienawiść, bałam się o rodzinę” [wywiad]

Ukraina, scena rum and bass, kompilacja, VA
Fot. Together with Ukraine

Scena basowa mówi jednym głosem

W czasie, gdy świat patrzy na to, co się dzieje, dwóch spośród tych, których konflikt dotknął bezpośrednio, mieszkający na Ukrainie artyści Rhys Bainham i Vlad Yaremchuk, wezwali swoich przyjaciół i kolegów z branży muzycznej o udostępnienie swoich utworów na kompilację Together with Ukraine. W ciągu zaledwie kilku dni para otrzymała ogromne wsparcie od kluczowych graczy w całej społeczności tanecznej. Projekt wsparły czołowe wytwórnie drum & bass: Hospital Records, RAM Records, Critical Music, Metalheadz, Shogun Audio i wiele innych, a udział w projekcie potwierdzili Noisia & Phace, S. P.Y, DJ Marky & Makoto, Halogenix, Kasra, Black Sun Empire & Nymfo, Modestep, czy z polskiego podwórka Satl, Silence Groove, Alegria & Radicall, Offish.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie trzeba tego mówić, ale to, co przeżywają nasi bracia i siostry na Ukrainie, nie powinno się nikomu przytrafić. Smutno mi, gdy widzę, jak niewinni ludzie są zabijani w imię chorych ambicji Władimira Putina. W takich czasach ważne jest, abyśmy wszyscy pozostali zjednoczeni i zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc tym ludziom w każdy możliwy sposób. Cieszę się, że nasza społeczność muzyczna z całego świata może się zjednoczyć i wspólnie pomóc ludziom, którzy są w potrzebie, ludziom, którzy właśnie teraz potrzebują pomocy!

Satl

Oprócz ogromnego wyboru niepublikowanych utworów muzycznych, projekt będzie zawierał również prace artystów wizualnych z całej Europy, z których wiele złoży się na wspólną okładkę albumu, zaprojektowaną przez Uno.

Chciałbym powiedzieć, że jestem wdzięczny Vladowi za to, że się do mnie odezwał i cieszę się, że mogłem pomóc mu w realizacji tego projektu. Ogromny szacunek dla wszystkich artystów, którzy zebrali się razem i przekazali swoją niesamowitą muzykę z różnych zakątków świata muzyki basowej. To piękny pokaz solidarności i jedności, której potrzebujemy teraz bardziej niż kiedykolwiek. Mam nadzieję, że uda nam się pozostać zjednoczonymi tak długo, jak to możliwe – tego właśnie potrzebuje teraz świat.

Alegria

Together with Ukraine

Więcej informacji o Ukraińskim Stowarzyszeniu Czerwonego Krzyża, które zostanie wsparte przez pieniądze zebrane z kompilacji, można znaleźć na stronie redcross.org.ua/pl.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →