Pomocowa kompilacja dla Turcji i Syrii. Polscy artyści ze swoją cegiełką

via unicef.pl
News
Turcja

W poniedziałek 8 lutego nad ranem doszło do potężnego trzęsienia ziemi w Turcji, atakującego południowo-wschodnią część kraju. Klęska sięgnęła również północnego krańca Syrii. Fatalna w skutkach katastrofa opiewa dzisiaj na dziesiątki tysięcy ofiar i poszkodowanych. Właśnie powstała wyjątkowa kompilacja, z której środki zostaną przekazane na pomoc ludziom dotkniętym tą tragedią.

Techno kompilacja dla Turcji i Syrii

Ostatnie trzęsienie ziemi w Turcji o magnitudzie sięgającej nawet 7,8 spowodowało śmierć blisko 40 tysięcy osób. Kataklizm odczuwalny był w 10 miastach, gdzie około 14 milionów ludzi straciło zarówno swoje domy, miasta oraz najbliższych. MERVH, na stałe mieszkająca w Polsce DJ-ka i producentka pochodzenia tureckiego, poinformowała nas o najnowszej kompilacji UNITY. Płyta powstała z myślą o poszkodowanych w niedawnej tragedii. Wydawnictwo nakładem tureckiej wytwórni VAST PERCEPTION z siedzibą w Istambule miało swoją premierę 17 lutego, gdzie swoje trzy grosze dołożyli również polscy producenci.

kompilacja
fot. materiały prasowe

Wszystkie zyski z Bandcampa oraz streamingu kompilacjiu zostaną przekazane instytucjom pozarządowym działającym w Turcji i Syrii. MERVH dzieli się z nami także informacją o niezależnych organizacjach pomocowych, którym ufa najbardziej. Najbardziej efektywne, wiarygodne i przejrzyste organizacje to AHAB z pomocą dla Turcji oraz MOLHAM dla Syrii. Każda pomoc w obliczu tak wielkiej tragedii jest mile widziana. Tym bardziej, jeśli płynie ona z mocy muzyki. Album zakupimy za niewielką sumę 10 euro – spójrzcie sami, do czego ta kwota może się przydać.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

fot. materiały prasowe

Wśród skompletowanych artystów znajdują się producenci związani z polską sceną techno – wspomniana MERVH oraz HATELOVE. Pozostali producenci, którzy podzielili się swoimi utworami to AVCI, Beste Hira, Dance Divine, Dr Gaertner, Fluctuosa, Fosil, Gråfin, Hakan Cepni,HSKA, JASSASS, Jehra, Kamarak, KOR, MATT, MERVH, Monokrome, Nekro TFFV, Nene H, NHLS, OGTS, OGUZ, Pierre Berge-Cia, RDA, Rectør, Sekulahr, TOG oraz Vendex.

Czytaj także: Tureckie kluby muzyczne solidarne z ofiarami trzęsienia ziemi

Na pomoc ruszyły także popularne tureckie kluby muzyczne oraz organizatorzy festiwali. Kluby muzyczne w Turcji były jednymi z pierwszych, którzy szybko podjęli działania na rzecz pomocy ofiarom dotkniętym kataklizmem. Stambulskie kluby Klein Phönix , Klein Harbiye , RX Istanbul i MiniMuzikhol, ankarski Kite oraz izmirski DatDat rozpoczęły kampanie mające na celu zebranie niezbędnych zapasów dla mieszkańców prowincji dotkniętych katastrofą.

UNITY Fundraiser CompilationPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →