Tureckie kluby muzyczne solidarne z ofiarami trzęsienia ziemi

fot. Linus Mimietz / Unsplash
Kultura News
turcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek tereny w pobliżu granicy turecko-syryjskej, nawiedziła seria niszczycielskich trzęsień ziemi, w wyniku czego życie straciło ponad 11 000 osób, a 80 000 zostało rannych. Ta przerażająca tragedia poruszyła cały świat, który od razu zadeklarował pomoc poszkodowanym, wysyłając swoje posiłki. Na pomoc ruszyły także popularne tureckie kluby muzyczne oraz organizatorzy festiwali.

Wszystkie ręce na pokład

Jak informuje turecki Mixmag kluby muzyczne, oraz przedstawiciele sektora kultury w Turcji były jednymi z pierwszych, którzy szybko podjęli działania na rzecz pomocy ofiarom dotkniętym kataklizmem. Stambulskie kluby Klein Phönix , Klein Harbiye , RX Istanbul i MiniMuzikhol, ankarski Kite oraz izmirski DatDat rozpoczęły kampanie mające na celu zebranie niezbędnych zapasów dla mieszkańców prowincji dotkniętych katastrofą. Do podstawowych artykułów pomocy ofiarom trzęsień ziemi w Turcji i Syrii należą: grzejniki, koce, poduszki, pościel, paczki żywnościowe, suchą żywność, zestawy higieniczne, czyste ubrania, czyste ubranka dla dzieci, żywność dla niemowląt, śpiwory, powerbanki, szaliki, berety i rękawiczki. Przedmioty dostarczone przez klubowiczów są wysyłane do poszkodowanych – część z nich już dotarła na miejsce.

Rescuers work through night after Turkey and Syria earthquake kills thousands – BBC News

Z kolei firma macierzysta stambulskiego kompleksu widowiskowego, Zorlu Performing Arts Center, w której organizowany jest festiwal Sónar Istanbul, również ogłosiła, że ​​wysłała własne zespoły poszukiwawczo-ratownicze w najbardziej potrzebne miejsca:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jako Grupa Zorlu uważnie śledzimy wydarzenia w naszych prowincjach dotkniętych trzęsieniem ziemi i nadal jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi instytucjami publicznymi i zespołami pomocniczymi w celu uzyskania wszelkiego rodzaju wsparcia. Wysyłka potrzebnych materiałów w strefie trzęsienia ziemi oraz zespoły poszukiwawczo-ratownicze złożone z naszych pracowników dotarły do regionu z koordynacją AFAD [turecka rządowa organizacja zarządzania kryzysowego i ochrony ludności – przyp. red.] Oby nasze rany jak najszybciej się zagoiły – napisali przedstawiciele Zorlu Performing Arts Center na Facebooku

Jak możesz pomóc?

Poniżej znajdziesz listę organizacji, które prowadzą zbiórki na rzecz pomocy ofiarom dotkniętych kataklizmem w południowej Turcji i północnej Syrii.

Polska Akcja HumanitarnaSOS Turcja/Syria

AFAD – turecka rządowa organizacja zarządzania kryzysowego i ochrony ludności. Wśród innych instytucji rządowych, pozarządowych i prywatnych zapewnia koordynację, formułuje polityki i je wdraża.

AHBAP – sieć charytatywna założona przez tureckiego piosenkarza Haluka Leventa. To jedna z najaktywniejszych grup, posiadająca sieć setek filantropów i dziesiątek tysięcy wolontariuszy w całym kraju.

AKUT – turecka organizacja pozarządowa zajmująca się poszukiwaniem ofiar katastrof i pomocą ratowniczą.

UOSSM – humanitarna organizacja pozarządowa, założona przez grupę syryjskich lekarzy-emigrantów, która później przekształciła się w międzynarodową organizację świadczącą opiekę zdrowotną w północno-zachodniej części Syrii.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →