Jesteśmy solidarni z Ukrainą

fot. Max Kukurudziak
News
Ukraina

To mroczny dzień w historii Europy i świata. Nad ranem, 24 lutego 2022 wojska Federacji Rosyjskiej napadły na Ukrainę. Jako redakcja Muno.pl chcemy wyrazić pełną solidarność dla Ukraińców mieszkających w Polsce i przebywających w swojej ojczyźnie.

Oświadczenie redakcji Muno.pl

Dzisiejsze działania Federacji Rosyjskiej nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z największym konfliktem w Europie od czasu rozpadu Jugosławii i prawdopodobnie (oby nie) II wojny światowej.

Władimir Putin, pod pretekstem zapewnienia pokoju, bezprawnie najechał i zaatakował suwerenny, demokratyczny kraj, który chciał wyrwać się spod postkomunistycznego dyktanda Moskwy. Reżim Putina chce zbudować swoje Imperium na nowo – przemocą.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zachód w końcu zdał sobie sprawę, że rosyjscy oligarchowie, ich firmy oraz mafie działające w zachodnich krajach pozwalają sobie robić duży biznes, będąc maszynką do robienia pieniędzy dla reżimu Putina. Lepiej późno niż wcale, ale czy to nie za późno? Nie było czasu na przemyślenia po inwazji na Gruzji w 2008 roku oraz na Ukrainę 8 lat temu?

Atak na Ukrainę powoduje, że w niebezpiecznym położeniu są także kraje, które graniczą z Rosją oraz sprzymierzonej Putinowi Białorusi (reżimu Łukaszenki) i pro-rosyjskimi separatystycznymi państewkami jak Naddniestrze w Mołdawii oraz Abchazji i Osetii Południowej w Gruzji. Do grona zagrożonych Państw zalicza się nasz kraj – Polska, a także kraje bałtyckie i wspomniana już Gruzja.

Nie jesteśmy wrogo nastawieni do Rosji i Rosjan – mamy tam przyjaciół. Jesteśmy wrogo nastawieni do imperialistycznej polityki Władimira Władimirowicza Putina i jego sprzymierzeńców.

Świat nie zapomni tego nigdy! Trzymaj się Ukraino – jesteśmy z Wami sercem i myślami!

Jak można pomóc Ukrainie?

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanym na Ukrainie. Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Również Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej uruchomiła zbiórkę, która jest dostępna pod linkiem Pomoc dla Ukrainy.

Przedstawiciele strony Support Ukraine opublikowali w mediach społecznościowych post instruujący, w jaki sposób można okazać pomoc Ukraińcom.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →