DJ Python i Anthony Naples prezentują wyborną kompilację z Huerco S, Aurorą Halal i innymi na pokładzie

fot. Tony Reid/Unsplash
News
Air Texture

Nowojorska wytwórnia Air Texture powraca z kolejnym wydaniem swojej legendarnej serii kompilacji. Kuratorami ósmej edycji są DJ Python i Anthony Naples.

To już ósma edycja projektu prowadzonego przez amerykańską wytwórnię Air Texture. Inicjatywa, która w zeszłym roku świętowała dekadę działalności, stawia sobie za cel zwrócenie uwagi na twórczość spoza głównego nurtu.

Kompilacja dwóch światów

Za każde wydanie wchodzące w skład projektu Air Texture odpowiada dwóch kuratorów. Zaproszeni artyści zobowiązani są do stworzenia kompilacji prezentującej wcześniej niepublikowane utwory. Ostatnia odsłona ukazała się w 2020 roku pod kierownictwem Rrose’a i Silent Servant.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Każdy z zaproszonych przez wytwórnię Jamesa Healy’ego wykonawców przedstawia własne, subiektywne zestawienie utworów. Stąd równie szerokie spektrum utworów.

Na wcześniejszych wydaniach mogliśmy poznać zestawienia takich duetów jak DJ Olive i Deadbeat (vol.III) oraz Martyn i Steffi (vol. VI).

Co istotne, wytwórnia Air Texture nie ogranicza się do jednego gatunku. Poprzednie zestawienie prezentowało perspektywę przedstawicieli szeroko rozumianego techno. W tym roku usłyszymy zaś mix od znacząco różniących się od siebie artystów, których wspólnym mianownikiem mogą być co najwyżej wpływy ambientu. Wytwórnia stara się stawiać przede wszystkim na eksperymenty z brzmieniem.

Kompilacja Air Texture Volume VII

Kuratorami najnowszego wydania, które ukaże się 10 czerwca, są legendy brooklińskiej sceny: DJ Python i Anthony Naples. Pierwszy mówi, że gra “deep reggaeton” – głęboką fuzję żywego reggaetonu, z hipnotycznym brzmieniem ambientu. Drugi zaś wywodzi swój styl z house’u. Lata eksperymentów zaprowadziły go jednak w zupełnie nowe rejony: przez deep house, aż po ambient.

Duet mogliśmy również usłyszeć już wcześniej w utworze Entouré.

Na stworzonej przez nich składance znajdzie się śmietanka amerykańskiej sceny. Usłyszymy na niej takie perełki jak: Aurora Halal, Beta Librae rrao, Bitter Babe, Huerco SS. czy James Bangura.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →