Najlepsze czasy muzyki house oraz wywiady z legendami gatunku opisane w nowej książce

fot. Bill Bernstein / facebook.com/bill.bernstein.96
News
house

The Beat, the Scene, the Sound to kolejny rarytas dla wielbicieli historycznego wglądu w świat muzyki elektronicznej. Książka w kompleksowy sposób opisuje nowojorską scenę house sprzed 30 lat. Sprawdź szczegóły.

Historia muzyki house

The Beat, the Scene, the Sound to swoista kronika rozwoju gatunku muzyki house w latach 80. i 90., opowiedziana przez pryzmat DJ-a Disciple’a, nowojorskiego weterana i wpływowej postaci sceny UK Garage. Książka, której premierę zaplanowano na 15 czerwca obfituje w archiwalne zdjęcia i wywiady z najbardziej wpływowymi artystami tamtych czasów. Swoimi przemyśleniami podzieliły się takie postaci jak Bobby Konders, Armand Van Helden, Todd Terry, Roger Sanchez i Keoki.

The Beat, the Scene, the Sound podąża za DJ-em Disciple. To wgląd za jego zakulisowe relacje o tym, jak DJ-e, promotorzy i fani przekształcili muzykę house z projektu DIY w międzynarodową sensację. Zagłębimy się w błyszczące kluby, podziemne imprezy i różnorodne społeczności, które tworzyły scenę w burzliwym okresie lat 80/90-tych w Nowym Jorku. W czasie pomiędzy upadkiem disco a powstaniem EDM.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Napisaliśmy tę książkę, ponieważ DJ Disciple jest jednym z niewielu artystów house’owych, którzy widzieli ciągły rozwój tego gatunku . Dosłownie od jego początków aż po dzień dzisiejszy. On po prostu ma nieocenioną perspektywę i niesamowite historie do opowiedzenia

– Henry Kronk, współautor książki

Czytaj także: Tresor wypuszcza księgę z archiwalnymi, nieznanymi wcześniej materiałami

Książka odkrywa wiele nieopowiedzianych historii z tamtego okresu. Wpadniemy w wir lat 80-tych – czas, kiedy muzyka house łączyła ludzi w takich miejscach jak Falladium, Paradise Garage, Tunnel, Zanzibar i Studio 54. Interpretacja okresu świetności muzyki house opowiedziana oczami DJ Disciple ma tu znamiona niezłego thrillera. W momencie gdy ten ugruntował swoją pozycję na scenie był również świadkiem jej rozpadu. Książka śledzi karierę DJ Disciple podczas nocnych eskapad, gdzie musiał niejednokrotnie skonfrontować się ze strzelaninami pod słynnymi klubami. Wraz z Henry Kronkiem ilustrują ciemną stronę Nowego Jorku. Miasta, w którym szalał rasizm i homofobia wśród epidemii kokainy, HIV i AIDS. Dowiemy się o strachu burmistrzów miasta, którzy zdecydowali się na zamknięcie ikonicznych miejscówek z muzyką house. Ta z kolei została zepchnięta do podziemia, a następnie za ocean do Wielkiej Brytanii i Europy. Zamówień swojego egzemplarza można składać pod tym adresem.

Danny Tenaglia – The History of New York House MusicPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →