Kolebka house’u do wyburzenia?

fot. CHICAGO HOUSE MUSIC FESTIVAL / Facebook
Kultura News
warehouse

Chicagowski budynek, w którym mieściła się kolebka muzyki house, klub The Warehouse, ma zostać wyburzony. Wystosowano petycję, aby temu zapobiec.

Historyczne miejsce

W latach 70. The Warehouse było miejscem, w którym Frankie Knuckles grał swoje pierwsze sety, łącząc w unikalny sposób soul, R&B, disco, gospel i dźwięki elektroniczne – mieszanka tych dźwięków ostatecznie stworzyła podstawy muzyki wczesnego house’u. Sam termin „muzyka house” bierze swoją nazwę jako skrót od Warehouse music. Klub szybko stał się ulubionym miejscem społeczności black LGBTQ+ w Chicago. Gdy Knuckles porzucił swoją rolę rezydenta w 1982 roku, aby otworzyć własny klub Power Plant, The Warehouse zmienił nazwę na Muzic Box i stał się domem dla kolejnej legendy gatunku – Rona Hardy’ego.

How House Music Was Born (Music Documentary)

Budynek, w którym mieścił się klub, przy 206 S. Jefferson Street w dzielnicy West Loop w Chicago, jest podzielony na trzy kondygnacje – został sprzedany w grudniu i chociaż w wykazie wymieniono jego historię jako siedziby The Warehouse, zwrócono również uwagę na jego potencjał do wyburzenia i nowej zabudowy pośród różnych innych podobnych budynków przemysłowych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pomimo swojej niezwykłej roli w historii muzyki i kultury, The Warehouse nie ma żadnej ochrony przed przeróbkami lub wyburzeniem. Mimo ciągłych działań ze strony Preservation Chicago, nowy właściciel nie odpowiada, a plany dotyczące przyszłości budynku pozostają nieznane. Stawka jest po prostu zbyt wysoka, aby kaprys właściciela decydował o jego losie – czytamy w notatce na stronie petycji

W petycji dodaje się, że osoby odpowiedzialne w władzach miasta Chicago powinny wyznaczyć budynek jako punkt orientacyjny Chicago, aby zapewnić mu większą ochronę w przyszłości. W momencie publikacji tego artykułu petycja została podpisana przez prawie 4 tysiące ludzi – po przekroczeniu pułapu 5 tysięcy, temat zostanie podjęty przez lokalne media.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →