Frankie Knuckles wiecznie żywy. Nieznany remiks trafił do sieci

Fot. Facebook
News

W marcu przyszłego roku minie dekada od śmierci ojca chrzestnego muzyki house. Frankie Knuckles odszedł od nas w wieku 59 lat, lecz pamięć o nim oraz artystyczna spuścizna pozostaną wieczne. Co więcej, nawet po opuszczeniu tego świata, twórczy dorobek Amerykanina wciąż się powiększa.

9 lat po śmierci swojego przyjaciela, Ultra Naté i Eric Kupper podzielili się remiksem, który przygotowali wspólnie z Frankie’m. Dekadę temu Kupper i Knuckles wzięli na warsztat numer Waiting On You, nagrany przez Ultra Naté oraz Michelle Williams z Destiny’s Child.

Frankie Knuckles – fot. Instagram

Frankie Knuckles. The Godfather of House music

Wydany w 2013 roku kawałek to w oryginale taneczna, popowa piosenka. Interpretacja Knucklesa i Koopera nadaje jej nieco bardziej harmonijnego sznytu. Soulful house muśnięty disco w znakomitym wydaniu – duet remikserów wykonał swoją robotę jak należy i wydobył z pierwowzoru wszystko, co najlepsze, a następnie osadził w klubowych ramach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ultra Naté, Michelle Williams – Waiting On You (Frankie Knuckles & Eric Kupper Director’s Cut Mix)

Czy to ostatnia produkcja, w której brał udział Frankie Knuckles? Mamy nadzieję, że nie – w trakcie trwającej 37 lat kariery, Amerykanin brak udział w niezliczonej ilości kooperacji z różnymi artystami. Wierzymy, że jeszcze wiele efektów tych współprac ujrzy światło dzienne i dołoży kolejną cegiełkę do pomnika pamięci o ojcu chrzestnym muzyki house, jednym z największych artystów w historii kultury klubowej i absolutnej legendy Chicago.

Frankie Knuckles Boiler Room NYC DJ Set

Frankie Knuckles. Przedwczesna śmierć, ponadczasowy dorobek

Frankie Knuckles zmarł 31 marca 2014 roku w Chicago z powodu powikłań związanych z cukrzycą typu II, z którą walczył od połowy lat 00.

W 2004 roku, Barack Obama, będący wówczas senatorem stanu Illinois, wyszedł z inicjatywą, by odcinek drogi prowadzący do kultowego klubu The Warehouse, którego rezydentem był Knuckles, nazwać na cześć legendarnego artysty i ikony Chicago. Tym samym fragment Jefferson Street został nazwany „Drogą Frankie’ego Knucklesa”. Ceremonia, która odbyła się w obecności głównego bohatera, miała miejsce 25 sierpnia 2004 roku. Od tego dnia obchodzony jest Dzień Frankie’go Knucklesa, który po jego śmierci, stał się świętem pamięci o wielkim, zmarłym przedwcześnie artyście.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →