Historia house’owego klasyka Frankiego Knucklesa i remiksy w 2020 roku

Felieton
Historia house'owego klasyka Frankiego Knucklesa - "Your Love" i remiksy w 2020 roku

Kto by pomyślał! Jedna z najwcześniejszych produkcji z nurtu muzyki house (1986) doczekała się remiksów w roku 2020! Przeczytajcie arcyciekawą historię stojącą za Your Love Frankiego Knucklesa.

I’m lost in your love
Lost in my love for you
Everything that you say
Everything that you do
I’m lost in your love

I can find me a night
So lovely it might even change me
I can find me the place where mornings come from
But i’m lost when it comes to you

House’owy klasyk z 1986 roku (unreleased)

Utwór Your Love to jeden z klasyków muzyki house jeszcze z lat 80. Tekst piosenki został napisany przez Jamie’ego Principle dla dziewczyny, którą się wówczas zafascynował. Utwór został nagrany, ale nie wydany oficjalnie – Jamie poprosił wówczas o opinię na jego temat, a następnie o obróbkę produkcyjną, Frankiego Knucklesa – DJ-a, którego Jamie znał z chicagowskich klubów.

Frankie polubił ten utwór i trochę popracował nad surową wersją demo, a  potem… zagrał go w klubie – odbiór tego numeru był znakomity.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jamie Principle – Your Love, posłuchajcie

Ta wersja utworu została odtworzona z taśm – potem powstały jeszcze 2 wersje – udoskonalane przez Jacoba Arnolda z Wax Poetics oraz DJ’a Marka „Hot Rod” Trollana, który dodał syntezatorowe intro i linię basu. Ta właśnie wersja została po raz pierwszy wydana w 1986 roku przez Persona Records i była ostatnim wydawnictwem tej wytwórni.

Jamie Principle vs. Frankie Knuckles

Piosenka jest do dziś powszechnie znana jako utwór Frankiego Knucklesa (artist) i jemu przypisana, a Principle został uznany tylko za autora piosenki (songwriter). Mimo ukazania się na słynnym labelu Trax, Your Love nie rozbłysła od razu wielką popularnością. Drogę motorycznym brzmieniom z Chicago miał dopiero utorować singiel On and On Jesse’ego Saundersa.

Jamie Principle vs. Frankie Knuckles - "Your Love"

Underground Sound of Chicago i subkultura czarnych gejów

Jamie – mimo, że był heteroseksualny, miał sporo do czynienia z subkulturą gejowską, ponieważ ta była jednocześnie częścią kultury klubowej Chicago. Absolwent inżynierii dźwięku i wielbiciel płyt Prince’a i Davida Bowiego uczęszczał do klubów Power Plant i Warehouse, w których grał przyszły ojciec chrzestny muzyki house  – Frankie Knuckles. W czasach Reagana i Zimnej Wojny to gejowskie kluby taneczne były dla wielu miejscem ucieczki, oderwania się od codzienności, prześladowania i biedy. I to właśnie te kluby były otwarte na nowe brzmienia – tak różne od ckliwego New Romantic czy synth popu.

Wyjście do klubu było jak do kościoła – jak przepustka do lepszego świata, gdzie każdy mógł być sobą, nieosądzany i akceptowany. Your Love była opisywana przez Principle jako:

Song o duchowości, seksualności i poglądach politycznych oraz prawie, w którym rząd nie szanuje wszystkich społeczności.

Po tym, gdy Jamie zobaczył, jak ludzie reagują na Your Love graną przez Knucklesa w przestrzeniach klubowych, skonstatował:

Czuję jakby Bóg do mnie przemówił i pokazał, że to jest właśnie to co mam robić.

Frankie Knuckles – Your Love

Klasyk Your Love po 34 latach

Your Love to prawdopodobnie jeden z najbardziej kultowych momentów muzyki house, zrodzony z czarnej sceny LGBTQ+ w Chicago, wraca po 34 latach. Nagranie, które w 1991 roku posłużyło do stworzenia innego crossoverowego klasyka You’ve Got The Love The Source feat. Candi Staton, powraca na parkiety w roku 2020 w nowych remiksach.

Współpracując z Fundacją Frankie Knucklesa i Erikiem Kupperem, SoSure Music wydaje w listopadzie dwa zupełnie nowe remiksy autorstwa Dariusa Syrossiana i Alana Dixona.

Miłośnik muzyki house i  mieszkaniec Sankey, Darius Syrossian, od zawsze inspirował się muzyką artystów z Detroit, Nowego Jorku i Chicago. Wydawszy w kilku wyjątkowych wytwórniach, w tym Get Physical, Viva Music i Hot Creations, rozumie duszę, która leży u podstaw muzyki house. Remiks Dariusa wprowadza utwór Your Love w najwyższe wibracje 2020 roku.

To prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych projektów, jakie można kiedykolwiek podjąć, z utworem o tak legendarnym statusie. Nie można go lekceważyć, zbytnio go zmieniając, ale jednocześnie trzeba na nim odcisnąć swoją pieczęć. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak to się skończyło. Wspaniale jest również wiedzieć, że to wydanie pomoże Fundacji Frankiego Knucklesa.

Odnotowując szybki awans w rankingach w stosunkowo krótkim czasie, Alan Dixon już zdobył sobie sławę na scenach house i Nu Disco, a ostatnio wydawał dla takich wytwórni jak Glitterbox, Permanent Vacation, Running Back i True Romance. Remiks Alana jest skierowany bezpośrednio na środek parkietu. Mocne bity zdominowały unikalną energię poprzez miks wraz z lekko nostalgicznym klimatem, a sam utwór z szacunkiem aktualizuje klasykę.

Możliwość zremiksowania jednego z najbardziej kultowych kawałków muzyki house wszech czasów to oczywiście zaszczyt. Na szczęście doskonale wiedziałem od początku, co chcę zrobić z oryginalnym brzmieniem starego Chicago Trax. Zachowaj oryginalną strukturę i melodię utworu i po prostu odśwież je na dzisiejsze parkiety (jeśli nadal istnieją). Frankie Knuckles – gdyby był z Berlina – tak brzmiałby  w 2020 roku….

A na koniec przypomnienie magii, jaka zadziała się podczas closingu Carla Coxa w Space.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →