Niedawno odkryty utwór Frankie Knucklesa gotowy do wydania

Fot. slantmagazine.com
News
Frankie Knuckles

I Want The Love Of My Own Frankie Knucklesa, znaleziono w archiwach chicagowskiej wytwórni DJ International Recordings. Utwór pierwotnie został nagrany na taśmie szpulowej.

Zapomniany track Frankie Knucklesa

Track ojca chrzestnego muzyki house, został nagrany przeszło 30 lat temu i zmiksowany przez współpracownika Knucklesa, Erica Kruppera. Tę informację podano do opinii publicznej 25 sierpnia, który jest dniem upamiętniającym osobę muzyka. W 2004 roku bowiem oficjalnie oddano do użytku Frankie Knuckles Way (ulicę w Chicago). Oficjalna premiera utworu zapowiedziana jest na październik, w ramach 35. rocznicy wydania pierwszego kawałka z 1986 roku – You Can’t Hide.

Frankie Knuckles — You Can’t Hide

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W zeszłym z kolei roku został wydany pośmiertnie Carefree (I Am A Star).

Frankie Knuckles — Carefree (I Am A Star)

Miesiąc temu cztery z jego niewydanych remiksów doczekały się wznowienia na winylach, a 5000 płyt z jego kolekcji trafiło do galerii w Nowym Jorku.

Muzyk zmarł 31 marca 2014 roku, w wieku 59 lat.

Droga do stania się legendą

Swojego fachu nauczył się przy boku przyszłego boga Paradise Garage — Larry’ego Levana. Jako DJ-e zainaugurowali w 1972 w klubie Continental Baths w Nowym Jorku. Kiedy Levan odrzucił propozycję rezydentury w Warehouse w Chicago, Knuckles wziął tę fuchę. Jego sety z czasem stały się tak popularne, że sklepy muzyczne nie nadążały z zamówieniami na „Warehouse music”. Szybko przyjęła się też nowa nazwa, gatunku-schedy po disco: house.

Rankie Knuckles

Jako jeden z pierwszych DJ-ów (jeszcze wtedy disco), zaczął używać maszyn perkusyjnych. W 1982 odszedł z Warehouse, żeby założyć swój własny klub — Power Plant. W 1987 wrócił do Nowego Jorku, już jako rozpoznawalny producent i twórca remixów. Bardzo mocno przyczynił się do nadania Chicago house rozpoznawalności. Swój debiutancki album wydał w 1991 roku i był on zatytułowany Beyond the Mix. W 1995 roku wydał drugi krążek Welcome To The Real World. W tym czasie poradził się DJ-a Franka Broughtona, jak pokierować swoją karierą muzyczną. Jak się później okazało — skutecznie.

Frankie Knuckles x Boiler Room x 2013Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →