Legendarna chicagowska wytwórnia DJ International Records wznawia działalność!

News
DJ International Records

Label Dj International Records, założony w 1985 roku przez Rocky Jonesa i Benji Espinoza powraca do świata żywych.

DJ International Records ponownie z nami

Wytwórnia DJ International Records rozpoczęła nowy rozdział w swojej historii od wydania odświeżonej wersji hitu Promised Land, którego autorami są Joe Smooth i Anthony Thomas. Oryginalna wersja utworu pochodzi z  1987 roku. Właściciele wytwórni zapowiedzieli, że jest to pierwsze z nowej serii wydawnictw, które pojawią się w najbliższym czasie.

Label, specjalizujący się głównie w muzyce house i elektronicznej muzyce tanecznej, od początku zakorzeniony był mocno w czarnej społeczności Chicago i otwierał szeroko swoje drzwi dla osób LGBTQ+.W latach 80-tych DJ International Records wydawał płyty, EPki i single kluczowych innowatorów house’u, takich jak Frankie Knuckles , Ron Hardy (jego remiks utworu Donnie z 1986 roku), Farley „Jackmaster” Funk (utwór Love Can z 1986 roku ) Steve„ Silk” Hurley (Music Is The Key  z 1985 roku ) i Marshall Jefferson.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na początku lat 90. amerykańska wytwórnia wydała m.in. singiel Mike’a Dunna Jass Yo Azz Off . Udiscover Music nazwał DJ International „historią samej muzyki house, DNA współczesnej muzyki tanecznej”.

Najnowszy utwór wydany przez DJ International Records Promised Land możecie sprawdzić poniżej.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →