Pionierzy Chicago house’u wygrali z wytwórnią

fot. Strictly Rhythm / Twitter
News
Fingers Inc ( Larry Heard and Robert Owens)

Jak donosi The Guardian, członkowie Fingers Inc., czyli Larry Heard oraz Robert Owens, wygrali prawną bitwę z Trax Records.

Artyści kontra Trax Records

Chicagowska wytwórnia Trax Records, która przyczyniła się do popularyzacji Chicago house, od kilku lat jest przedmiotem rozmaitych procesów sądowych – zwykle związanych z niezapłaconymi tantiemami. Mniej więcej w czasie, gdy Heard i Owens rozpoczęli pozew w 2020 roku, ich kolega Adonis rozpoczął zbiórkę pieniędzy, ponieważ wytwórnia nie zapłaciła mu ani jednego grosza od ponad 30 lat. Pozew, w którym pionierzy Chicago house’u, Heard i Owens, twierdzili, że nigdy nie otrzymali żadnych tantiem za niektóre z ich najpopularniejszych utworów, w tym Can You Feel It i Bring Down The Walls, został po raz pierwszy zgłoszony przez 5 Magazine w 2020 roku. W skardze uwzględniono, że Trax Records nigdy nie przyznano praw autorskich do żadnego z utworów. Artyści domagali się odszkodowań w wysokości 150 tysięcy dolarów amerykańskich… za utwór!

Mr Fingers – Can You Feel It

Robert Owens – Bring Down The Walls

Prawnik Hearda i Owensa, Robert S. Meloni, powiedział, że „strony polubownie rozwiązały swoje spory”, a prawa autorskie – zarówno do nagrań wzorcowych, jak i publikacji – wróciły do ​​duetu z Chicago. Nie przyznano im jednak żadnych odszkodowań, ponieważ pierwotnym oskarżonym, którym był założyciel wytwórni, czyli Larry Sherman, zmarł w 2020. Obecni właściciele Trax, do których zalicza się między innymi… „królowa muzyki house”, czyli Screamin Rachael Cain, nie mieli pieniędzy, aby zapłacić rekompensaty.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Moje śledztwo potwierdziło, że Cain i Trax byli bezkarni i nie byli w stanie zapłacić odszkodowania, więc nawet uzyskanie wyroku pieniężnego – co przedłużyłoby sprawę o wiele miesięcy – przyniosłoby jedynie pyrrusowe zwycięstwo

– powiedział prawnik Robert S. Meloni w rozmowie z The Guardian.

W komunikacie prasowym Heard stwierdził, że „wspaniale jest móc powiedzieć, że po wielu latach mam teraz kontrolę nad moimi nagraniami i publikacjami po ugodzie z Trax Records”. Robert Owens powiedział Guardianowi, że „jest spokojny, wiedząc, że wszystko się układa”.

How Larry Heard made house music deep | Resident Advisor

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →