Wiara w wolność wyboru i demokrację, czyli polska i światowa scena łączą siły w charytatywnej kompilacji

Paweł Trojanowski
News

Nasza redakcja wraz ze stołecznym klubem 999 nawiązała współpracę, której owocem będą środki przeznaczone dla osób dotkniętych wojną za naszą wschodnią granicą. Wspólnymi siłami wydajemy składankę z topowymi polskimi producentami i kilkoma smaczkami z zagranicy. Sprawdź pełną listę artystów, którzy swoją muzyką pomogą mieszkańcom Ukrainy.

Ukraina – wszystkie ręce na pokład

Codziennie informujemy o kolejnych inicjatywach ze środowiska związanego z muzyką elektroniczną, powstałych na rzecz przerażających wydarzeń u naszych wschodnich przyjaciół. Kolejne kluby ogłaszają imprezy zbiórkowe, bądź wrzucają screeny o przelanych środkach dla najbardziej potrzebujących. I nie ma w tym nic złego – im więcej osób „pochwali się” swoją pomocą, tym większa szansa, że zainspiruje innychdo tego samego. Tutaj trzeba działać. Szybko, wspólnie i sprawnie. Naszych dwóch redaktorów – Damian Badziąg i Adam Dąbrowski wspólnie z warszawskim klubem 999 wydają muzyczną składankę, która będzie cegiełką pomocową na rzecz mieszkańców Ukrainy.

Wiara w wolność wyboru i demokrację, czyli polska i światowa scena łączą siły w charytatywnej kompilacji
999

Materiał zatytułowany Believe Of Freedom Of Choice And Democracy ze względu na liczbę tracków zostanie podzielony na dwie części. Całość znajdziemy na bandcampie dziewiątek.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jest nam bardzo miło, że możemy dorzucić swoją cegiełkę do tego projektu. Jeśli jesteśmy w stanie, to zawsze jesteśmy otwarci na wsparcie istotnych inicjatyw. W tym przypadku temat jest nam wyjątkowo bliski, bo mamy na koncie już jedno VA. To kolejny dowód na przestrzeni dni, kiedy okazuje się, że sprawnie i szybko można zrobić ważne rzeczy w ważnej sprawie

– Ola Bladosz, 999

Całość środków przeznaczona zostanie na zbiórkę zorganizowaną przez Polską Akcje Humanitarną. Szczegóły zbiórki znajdziecie pod tym linkiem.

Wypowiedzi producentów

Skompletowana lista artystów robi wrażenie. Na składance pojawią się największe nazwiska związane z polską sceną klubową, ale nie tylko. Jedną z czołowych producentek, które zasilają kompilacje, jest TAKA.

Na naszych oczach tworzy się historia, której nikt sobie nie życzył. Ten straszny epizod pewnego dnia się zakończy, a naszym obowiązkiem jest wyciągnąć z tej wojny lekcje. Mam nadzieję, że moja muzyka skłoni ludzi do refleksji. Ta muzyka powstała w odpowiedzi na tragedię wojny. Chwała Ukrainie!

– TAKA
TAKA
TAKA

Na Believe In Freedom Of Choice And Democracy pojawi się producent Pharis, Koreańczyk na stałe mieszkający w Australii.

To, co nie miało prawa się powtórzyć, oglądamy teraz na własne oczy. Z powodu kilku ludzi cierpią masy. Za pomocą tego albumu życzę sobie, aby więcej ludzi zwracało na siebie uwagę. Aby jak najwięcej ludzi wyciągnęło odpowiednie wnioski z tej wojny. Wspieram mieszkańców Ukrainy, którzy chcą szybko wrócić do swoich domów.

– Pharis

Międzynarodowe towarzystwo uzupełnia jedna z ciekawszych postaci reprezentująca serbską scenę klubową – Lag. Promotor kultury undergroundowej, dj i ceniony producent. Występował na najważniejszych scenach na świecie, od EXIT Festival do Tresora. Jego pochodzenie i bagaż doświadczeń, jakie zebrał z rodzinnych stron z pewnością miały wpływ na pojawienie się Laga na zapowiadanej kompilacji.

W przeszłości widziałem kłęby dymu unoszące się nad moim rodzinnym domem. Teraz obserwuje, jak płonie cała Ukraina. Nie znam słów, które potrafią wyrazić to, co czuje. Takich słów zresztą nie ma – czyny to jedyne rzeczy, które mają teraz sens.

– Lag
Lag

Artyści muzyki tanecznej dla Ukrainy

Pełna lista skompletowanych artystów na składance dla Ukrainy Believe In Freedom Of Choice And Democracy, zainicjowanej przez redaktorów Muno.pl i topowego warszawskiego klubu 999: Deas, Attaché, Marboc, Violent, Penera, Random Sequence, Kamil Kosik, Hellix, Private Press, Michał Jabłoński, BeeT, RETHE, MANOID, MELANIA ., We Call It Voight-Kampff, LLY, Aida Arko, Piotr Figiel, Tonallaxe, gosha savage, L A V E N, Lucyd, Jurek Przezdziecki, internal explorer & Johannes de Leysen, Concept Of Thrill, MERVH, Głós, Internal Observer, Raroh, T A K A, Szmer, Jan Mohr, Vertical Sepctrum, MSKD, Michał Wolski, Kubok, TY, Łukasz Poleszak, Pharis, DIIM, PLK, Błażej Malinowski, Sept, Composite Cone, Elýščítat, Maedon, UNTDX & FANSTRØM, Truant, Rafalski, LAG, DREN, Hexagonal Logics, Subcode & PAWEŁ, HATELOVE, Gary Holldman, Rafalski. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na połowę marca. Stay tuned!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →