Muzeum Nowoczesnej Muzyki Elektronicznej we Frankfurcie nad Menem otwarte!

fot. Sven Väth (wikicommons)
Kultura News Wydarzenie
Sven Vath

I to jest news! Nareszcie! Po siedmiu latach czekania otwarto Muzeum Nowoczesnej Muzyki Elektronicznej (MOMEM) we Frankfurcie nad Menem. Pierwszy program poświęcony jest popularnemu niemieckiemu didżejowi i producentowi Svenowi Väthowi. Sprawdźcie szczegóły.

MOMEM – na inaugurację „Papa Sven”

O planowaniu otwarcia nowego muzeum poświęconemu muzyce elektronicznej informowaliśmy w zeszłym roku, jednak kolejne problemy, konflikty, a także zawirowania pandemiczne spowodowały opóźnienie inauguracji. Dziś nareszcie nadeszła chwila kiedy możemy z przyjemnością ogłosić, że najważniejsze muzeum współczesnej muzyki elektronicznej zostało otwarte!

Otwarcie MOMEM – reportaż regionalnej niemieckiej telewizji hr

Uroczyste otwarcie miało miejsce w środowy wieczór, 6 kwietnia 2022 roku. Uroczysta ceremonia odbyła się w Paulskriche, a później impreza przeniosła się do Hauptwache – gwiazdą wieczoru był rzecz jasna Svena Väth. Pierwsza wystawa poświęcona Svenovi Väthowi nosi tytuł Łatwo powiedzieć, co nas uratowało od piekła. Wystawa, wymyślona przez artystę i profesora Städelschule, Tobiasa Rehbergera, której kuratorem jest Torben Giese (StadtPalais Stuttgart), pokazuje dzieła m.in. Banksy’ego, Rehbergera i Andreasa Gursky’ego, a także wybór z ogromnej prywatnej kolekcji płyt Vätha oraz liczne zdjęcia ze wszystkich etapów życia popularnego didżeja i producenta. Artysta pierwsze kroki w swojej karierze muzycznej stawiał właśnie we Frankfurcie nad Menem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sven Väth – Love Parade 2000

Sprawdź także: Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

MOMEM – więcej niż muzeum

To nie będzie zwykłe muzeum. Twórcy MOMEM, którzy stworzyli placówkę w dawnych salach muzeum dziecięcego, chcą, aby nowa instytucja pełniła również funkcję klubu – miejsce to będzie nie tylko przypominać ruch muzyczny z warsztatami, dyskusjami czy wieczorami filmowymi, ale także odzwierciedlać aktualne wydarzenia w muzyce elektronicznej.

MOMEM powinno być miejscem spotkań kulturalnych w centrum Frankfurtu, które przekazywać będzie konteksty kulturowe w nowy i atrakcyjny sposób.

– powiedziała Ina Hartwig z partii SPD, szefowa wydziału kultury podczas przemówienia w Paulskirche

Koreański producent samochodów Hyundai zadeklarował wsparcie dla muzeum jako sponsor. Na otwarciu firma zaprezentowała Spota – swojego robota.

Alex Azary jest pewien, że nowe muzeum ma ten potencjał: „Nowe muzeum ożywia nasze miasto za pomocą powszechnie zrozumiałego i wiążącego sektora kultury: muzyki.

– powiedział Alex Azary współtwórca projektu, dziękując również burmistrzowi Frankfurtu Peterowi Feldmannowi

Burmistrz, który objął patronat nad MOMEM i był obecny na ceremonii otwarcia, po ostatnio stawianych mu zarzutach korupcyjnych niechętnie udziela się publicznie, ale zgodził się wygłosić krótkie przemówienie do 3000 zgromadzonych osób już po uroczystej inauguracji.

Więcej informacji o Muzeum Nowoczesnej Muzyki Elektronicznej we Frankfurcie nad Menem znajdziecie na jego stronie.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →