Zaskakujący singiel Kornéla Kovácsa. Nie zgadniecie, w jakie muzyczne rejony skręcił

Fot. Defected.com
News

Nowy singiel zapowiada nadchodzący album Kornela Kovacsa, który będzie nosił tytuł Hotel Koko.

Kornél Kovács i mistyka moteli

Współzałożyciel słynnego Studio Barnhus, Kornél Kovács, wydał właśnie nowy singiel z udziałem kostarykańskiej wokalistki MishCatt. Utwór Get Goofy jest już dostępny w sieci i znajdzie się na nadchodzącym albumie artysty Hotel Koko, który ukaże się w przyszłym miesiącu.

Mówiąc o koncepcji albumu, Kornél wyjaśnia:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Chciałem, aby ten album skupiał się wokół fikcyjnego, wymarzonego miejsca. Często mam przyjaciół, którzy zatrzymują się w moim mieszkaniu w Sztokholmie, kiedy wyjeżdżam w trasę lub nagrywam. W pewnym momencie zapisałem na kartce kilka podstawowych informacji i głupie „zasady domu”, co wyglądało jak papeteria dla Hotelu Koko. Znalazłem tę kartkę podczas sprzątania mieszkania jakiś czas temu, wtedy też pojawiły się pomysł i tytuł albumu. Myślę, że wszystkie hotele, od najbardziej obskurnych do najbardziej luksusowych, mają w sobie fantazję i mistykę, są to takie „przestrzenie liminalne”, gdzie wszystko może się zdarzyć za zamkniętymi drzwiami pokoju hotelowego.

Kornél Kovács & MishCatt – Get Goofy

Zróżnicowany wachlarz gości

Przy nagrywaniu albumu Kornél Kovács ponownie współpracował ze swoim zaufanym inżynierem Mattem Karmilem, a przy niektórych utworach korzystał ze wsparcia muzyka jazzowego Niclasa Skagstedta. Zróżnicowany wachlarz gości obejmuje również Alunę i współpracownika Studio Barnhus, Kamohelo z „techno boy bandu” Off The Meds. Wygląda więc na to, że dostaniemy płytę, która zawierać będzie coś dla każdego, obejmując pełne spektrum muzyki elektronicznej w sposób, który pozycjonuje Kornéla Kovácsa jako jednego z najbardziej utalentowanych producentów swojego pokolenia.

Ostatni album Kovácsa, Stockholm Marathon, ukazał się w 2019 roku z mniejszymi projektami wydawanymi w międzyczasie, takimi jak m.in. EP-ka KK Remixes.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →