Kornel Kovacs zapowiada nowy album, a pierwszy singiel już robi ogromną robotę

fot. Kornel Kovacs/Facebook
News

Szwedzki DJ i producent Kornel Kovacs zapowiada wydanie swojego trzeciego LP, Hotel Koko.

Współzałożyciel wydawnictwa Studio Barnhus kazał nam długo czekać na swoją nową płytę. Jego debiutancki album The Bells ukazał się już w 2016 roku, zyskując uznanie zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Drugi LP Kornela Kovacsa, Stockholm Marathon, ukazał się dopiero w 2019 roku, ugruntowując jego pozycję wśród wiodących producentów muzyki tanecznej na świecie. Kolejne trzy lata później przyszła kolej na Hotel Koko.

Czytaj dalej: Kornel Kovacs: powrót do lat 00. to kolejna wielka rzecz

Kornel Kovacs powiększa dyskografię

Follow You to jak dotąd pierwszy singiel z nadchodzącej płyty szwedzkiego artysty. Kawałek został nagrany z brytyjską piosenkarką Aluna i stanowi pierwszą z trzech współprac, jakie poznamy na albumie Hotel Koko. Wśród gości usłyszymy również Kamohelo i MishCatt.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drzwi w Hotelu Koko

Głównym źródłem inspiracji do stworzenia albumu były dla Kornela Kovacsa tzw. przestrzenie graniczne (liminal spaces), takie jak lotniska, poczekalnie, dworce czy hotele.

Chciałem, żeby ten album skupiał się wokół fikcyjnego, wymarzonego miejsca. Moi przyjaciele często zatrzymują się w moim mieszkaniu w Sztokholmie, kiedy wyjeżdżam w trasę albo nagrywam. W pewnym momencie zapisałem na kartce kilka podstawowych informacji i te głupie „zasady domu”. Znalazłem je jakiś czas temu, podczas sprzątania mojego mieszkania. Tak powstał pomysł na album i jego tytuł. Myślę, że wszystkie hotele, od tych najbardziej odrapanych po te wyjątkowo luksusowe, mają w sobie poczucie fantazji i mistycyzmu.

– komentował Kornel Kovacs.

Album Hotel Koko ukaże się nakładem wydawnictwa Studio Barnhus już 14 października.

Kornel Kovacs – Hotel Koko – tracklista:

  1. Molly
  2. Castles feat. Kamohelo
  3. Szakad
  4. Szörp
  5. Usch
  6. Goofy feat. MishCatt
  7. Vår Dub
  8. Follow You (with Aluna)
  9. Paris Piano

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →