Orbital prezentuje swój dziesiąty longplay – „Optical Delusion”

fot. Facebook
News
orbital

Orbital, legendarny brytyjski duet braci Harnoll, powraca z nową muzyką. Ich jubileuszowy, bo dziesiąty album zawiera dziesięć kawałków, w których nie zabrakło miejsca dla wyjątkowych gości. Przypominamy, że okazja do przesłuchania ich nowego materiału na żywo w Polsce będzie możliwa podczas tegorocznej edycji katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Orbital – eksperymentalnie, ale i przebojowo

Początki nowego albumu Optical Delusion sięgają czasów pandemii – pierwszy raz w historii działalności projektu bracia Harnoll pracowali głównie osobno, co miało niebagatelny wpływ na indywidualne zaangażowanie w proces twórczy. Krążek pomimo dość awangardowego charakteru szufladki IDM jest przebojowy, czasem niemal piosenkowy i gdybym nie wiedział, że to muzyka Orbital, równie dobrze mógłbym pomyśleć, że to nowy album Leftfield – większość utworów stanowią właśnie współprace z innymi artystami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ubiegłej jesieni do sieci trafił pierwszy (i jak się okazało później – bardzo dobrze przyjęty) singiel, w którym wziął udział popularny eksperymenlny post-punkowy projekt Jasona WilliamsonaSleaford Mods.

Orbital & Sleaford Mods – Dirty Rat

Warto odnotować, że pierwszy zaprezentowany utwór jest najbardziej agresywny z całej tracklisty – na płycie dominują wielowarstwowe, nastrojowe pejzaże dźwiękowe z wokalami, m.in. drugi, ostatnio zaprezentowany singiel Are You Alive? (w którym występuje Penelope Isles), czy Frequency, zawierający oldschoolowe brzmienie house’owego pianina, oraz dramatyczny i pełny tekstur What A Surprise. Po kilku odsłuchach moim fawortem wydaje się być drugi kawałek z listy – Day One.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Orbital – Are You Alive? (feat. Penelope Isles)

Sprawdź koniecznie: Tauron Nowa Muzyka 2023 ogłasza headlinerów

Minie jeszcze kilka dni zanim w stu procentach oswoimy się z dźwiękami Optical Delusion. Występ Orbital podczas nadchodzącej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, będzie z pewnością niezapomnianym wydarzeniem – nie możemy się doczekać!

Orbital – Optical DelusionPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →