Orbital prezentują nowy, przedziwny numer. Posłuchajcie sami

Fot. materiały prasowe
News
Orbital

Orbital wypuścili nowy singiel zatytułowany Ringa Ringa. To już drugi utwór z nadchodzącego albumu Optical Delusion. Kawałek z pewnością podzieli ortodoksyjnych fanów brytyjskiego zespołu, ale jedno wiemy na pewno – to jedna z oryginalniejszych rzeczy ostatnich miesięcy. Sprawdźcie sami.

Orbital. Brytyjska elektronika w najlepszych rękach

Najnowsze wydawnictwo Ringa Ringa zawiera olśniewające wokale The Mediæval Bæbes i jest drugim utworem z nadchodzącego albumu Orbital Optical Delusion. Album powstanie we współpracy z innym brytyjskim duetem Sleaford Mods, znanym z perfekcyjnego łącznie muzyki rockowej, punku i hip-hopu. Zanim otrzymamy w całości świeżutki LP, panowie dostarczyli nam także główny singiel zapowiadający krążek – Dirty Rat.

Orbital
fot. Mark Allan

Ringa Ringa (The Old Pandemic Folk Song) otwiera nadchodzący album i obraca się wokół refrenu starej rymowanki dla dzieci o tytule Ring O’Roses. Swoimi przemyśleniami na jej temat wypowiedział się Paul Hartnoll z Orbital:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Stworzyliśmy ten utwór w czasie pandemii. Z wielką ochotą wykorzystaliśmy wokal z Ring O’Roses, oryginalnej pandemicznej piosenki z czasów średniowiecza. Poczułem więź z tymi wszystkimi, którzy cierpieli wcześniej z powodu braku dostępu do nowoczesnej technologii. Muzyka odzwierciedla współczesny świat, podczas gdy pojawiające się tam wokale przenoszą nas z powrotem do tamtych czasów.

Orbital – Ringa Ringa (The Old Pandemic Folk Song) (feat. The Mediaeval Baebes) 

Premierę Optical Delusion, będącym dziesiątym studyjnym albumem Orbital, zaplanowano na 17 lutego. Krążek zostanie wydany nakładem oficyny London Records. Nagrany w studiu w miejscowości Brighton album będzie ich pierwszym LP od 2018 roku, kiedy to wydali Monsters Exist. Przy najnowszych produkcjach Orbital gościnnie pojawiają się tacy artyści jak Penelope Isles, Anny B Savage, The Little Pest, Diny Ipavic, Coppe i Sleaford Mods.

Czytaj także: Orbital zrobili soundtrack do dość „wyjątkowego” serialu Netflixa

Optical Delusion jest następstwem albumu 30 Something, wydanego na początku tego roku z okazji 30-lecia istnienia zespołu. Album zawierał szereg remiksów ich wcześniejszych utworów. Interpretacją klasyków Orbital zajęli się tacy producenci jak Logic1000, Shanti Celeste, Dusky, ANNA, Jon Hopkins i Joris Voorn.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →