Orbital na punkowo. Słuchamy nowego singla brytyjskiej ikony techno

fot. via IMDb
News
Orbital i goście

Dziesiąty studyjny album brytyjskiego elektronicznego duetu Orbital ukaże się w przyszłym roku.

Orbital i goście

Optical Delusion, który ukaże się 17 lutego nakładem wytwórni London Recordings, to dziesiąty studyjny album w karierze braci Hartnoll i pierwsze premierowe wydawnictwo Orbital od czasu Monsters Exist z 2018 roku. Na trackliście znajdzie się dziesięć premierowych numerów z rejonów techno, trance i breakbeat oraz szereg kooperacji, w tym z takimi wykonawcami, jak Penelope Isles, Anna B Savage, The Little Pest, Dina Ipavic, Coppe, The Mediaeval Baebes i Sleaford Mods.

To właśnie z tym ostatnim zespołem brytyjski duet wyprodukował wspólnie pierwszy singiel promujący Optical Delusion zatytułowany Dirty Rats. Powstał także do niego fantastyczny teledysk, wyreżyserowany przez Luke’a Losey’a (Smiley) i nakręcony w Leysdown-on-Sea na wyspie Sheppey. Klip możecie obejrzeć poniżej:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Orbital & Sleaford Mods – Dirty Rat (Official Video)

W informacji prasowej Paul Hartnoll z Orbital opisuje utwór jako „oldschoolowy miks muzyki tanecznej z kawałkami Cabaret Voltaire, a nawet z twórczością The Shamen„. Jest tu trochę punkrockowo, ale przede wszystkim miło i głośno.

Z kolei Jason Williamson dodaje:

Trwająca kultura niemyślenia istnieje głównie z powodu braku edukacji i braku przysposobienia do krytycznego myślenia. Jak zmobilizować ludzi uwięzionych przez zabetonowany system? Właśnie na to pytanie stara się odpowiedzieć Dirty Rats.

30-lecie działalności

Na początku tego roku Orbital wydali retrospektywny LP z przeróbkami i remiksami 30 Something. Na potrzeby wydawnictwa swoje remiksy przygotowali między innymi Logic1000, John Tejada, Jon Hopkins i Shanti Celeste. Album ukazał się w ramach świętowania 30-lecia twórczości Orbital, które przypada na obecnie trwający rok.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →