Wreszcie! Powrót koncertów i festiwali staje się faktem!

Fot. Bruce Mars
News
obostrzenia, covid-19, imprezy masowe

Nie chcemy popadać w zbyt duży hurraoptymizm, ale długo wyczekiwany przez nas powrót koncertów, festiwali i imprez na otwartej przestrzeni jeszcze nigdy nie był tak blisko. Wszystko za sprawą nowego rozporządzenia Rady Ministrów, według którego wymienione "podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki", wracają do żywych od 4 czerwca!

Koncerty wracają. Opublikowano nowe rozporządzenie

Widzicie tego sympatycznego mężczyznę na zdjęciu? To właśnie my teraz. Jeszcze 7 maja pisaliśmy o odmrażaniu gospodarki bez uwzględnienia zespołów muzycznych i grup cyrkowych i łapaliśmy się za głowy nie potrafiąc zrozumieć krzywdzącej dla podmiotów branży muzycznej decyzji. Nie minął miesiąc, a sytuacja zmieniła się o 180 stopni, ponieważ jak wynika z rozporządzenia opublikowanego 25 maja wszelkie wydarzenia kulturalne na otwartym powietrzu będzie można organizować pod wskazanymi warunkami dopuszczonymi w reżimie sanitarnym.

Imprezy masowe wracają. Limity wyłącznie dla niezaszczepionych

Jednym z najważniejszych podpunktów wymienionych w rozporządzeniu jest ten, dotyczący limitu uczestników. Jak możemy przeczytać, organizator wydarzenia zobowiązany będzie do:

  • udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50 procent liczby miejsc przy udziale nie więcej niż 250 osób. Co istotne, do limitu nie będą się zaliczały osoby zaszczepione na Covid-19,
  • zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa,
  • zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków.

Na koncert pójdziemy już w czerwcu 2021 – pierwsze reakcje

Choć wiadomość ukazała się we wtorek późnym popołudniem, wywołała niemałe poruszenie wśród branży koncertowej i festiwalowej. Wszyscy rzucili się do wnikliwego czytania nowego rozporządzenia, które znajdziecie tutaj.

Najważniejszy jednak wniosek jest taki, że coś się ruszyło – pomijany dotychczas sektor, o którego prawa dopominaliśmy się wielokrotnie doczekał się konkretnych ruchów. Choć trudno tu mówić o przełomie, to jednak z optymizmem patrzymy w przyszłość!

Dawid Podsiadło o nowym rozporządzeniu:

Artur Rojek o powrocie koncertów:

Na koncertach będzie można się… zaszczepić!

Na koncertach i imprezach masowych zajdzie zapewne wiele zmian. Jedną z nich ma być możliwość zaszczepienia się na miejscu wydarzenia. Jak poinformowała Kancelaria Premiera, od 15 czerwca wojewodowi będą zobowiązni, żeby zadbać o zapewnienie mobilnego punktu szczepień podczas wszystkich imprez o charakterze masowym.

 

Więcej informacji wkrótce…

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →