Wreszcie! Powrót koncertów i festiwali staje się faktem!

Fot. Bruce Mars
News
obostrzenia, covid-19, imprezy masowe

Nie chcemy popadać w zbyt duży hurraoptymizm, ale długo wyczekiwany przez nas powrót koncertów, festiwali i imprez na otwartej przestrzeni jeszcze nigdy nie był tak blisko. Wszystko za sprawą nowego rozporządzenia Rady Ministrów, według którego wymienione "podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki", wracają do żywych od 4 czerwca!

Koncerty wracają. Opublikowano nowe rozporządzenie

Widzicie tego sympatycznego mężczyznę na zdjęciu? To właśnie my teraz. Jeszcze 7 maja pisaliśmy o odmrażaniu gospodarki bez uwzględnienia zespołów muzycznych i grup cyrkowych i łapaliśmy się za głowy nie potrafiąc zrozumieć krzywdzącej dla podmiotów branży muzycznej decyzji. Nie minął miesiąc, a sytuacja zmieniła się o 180 stopni, ponieważ jak wynika z rozporządzenia opublikowanego 25 maja wszelkie wydarzenia kulturalne na otwartym powietrzu będzie można organizować pod wskazanymi warunkami dopuszczonymi w reżimie sanitarnym.

obostrzenia, covid-19, imprezy masowe

Fot. Aditya Chinchure

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Imprezy masowe wracają. Limity wyłącznie dla niezaszczepionych

Jednym z najważniejszych podpunktów wymienionych w rozporządzeniu jest ten, dotyczący limitu uczestników. Jak możemy przeczytać, organizator wydarzenia zobowiązany będzie do:

  • udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50 procent liczby miejsc przy udziale nie więcej niż 250 osób. Co istotne, do limitu nie będą się zaliczały osoby zaszczepione na Covid-19,
  • zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa,
  • zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków.

Na koncert pójdziemy już w czerwcu 2021 – pierwsze reakcje

Choć wiadomość ukazała się we wtorek późnym popołudniem, wywołała niemałe poruszenie wśród branży koncertowej i festiwalowej. Wszyscy rzucili się do wnikliwego czytania nowego rozporządzenia, które znajdziecie tutaj.

Najważniejszy jednak wniosek jest taki, że coś się ruszyło – pomijany dotychczas sektor, o którego prawa dopominaliśmy się wielokrotnie doczekał się konkretnych ruchów. Choć trudno tu mówić o przełomie, to jednak z optymizmem patrzymy w przyszłość!

Dawid Podsiadło o nowym rozporządzeniu:

Artur Rojek o powrocie koncertów:

Na koncertach będzie można się… zaszczepić!

Na koncertach i imprezach masowych zajdzie zapewne wiele zmian. Jedną z nich ma być możliwość zaszczepienia się na miejscu wydarzenia. Jak poinformowała Kancelaria Premiera, od 15 czerwca wojewodowi będą zobowiązni, żeby zadbać o zapewnienie mobilnego punktu szczepień podczas wszystkich imprez o charakterze masowym.

 

Więcej informacji wkrótce…

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również