Trwa odmrażanie gospodarki, jednak bez zespołów muzycznych i grup cyrkowych

Fot. Kręcioła.TV
News
Artyści, muzycy, zespoły muzyczne

Już byliśmy w ogródku i witaliśmy się z gąską. Przedstawiony pod koniec kwietnia przez rząd plan odmrażania gospodarki w najbliższych tygodniach zwiastował powrót do życia prawie wszystkich branż - począwszy od sportowej, kończąc na hotelarskiej. Słowo klucz - "prawie", ponieważ jak możemy przeczytać w najnowszym rozporządzeniu w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, działalność grup cyrkowych i zespołów muzycznych przez kolejny miesiąc nie będzie mogła być realizowana.

Jak dobrze wiemy, od 1 maja możemy cieszyć się na nowo otwartymi obiektami sportowymi, salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi. Od 4 maja możemy wybrać się do galerii handlowych i marketów budowlanych. Od najbliższej soboty (8 maja) będziemy mogli zatrzymać się w hotelu, a tydzień później, w ramach otwarcia restauracji, zjemy nasz ulubiony posiłek na świeżym powietrzu. Będziemy mogli również wziąć udział w weselu i komunii świętej. Ostatnia sobota miesiąca przyniesie otwarcie działalności wewnątrz budynków: gastronomii oraz kin i teatrów, z obostrzeniem maksymalnego obłożenia wynoszącego 50 procent. Brzmi fajnie, prawda?

Luzowanie obostrzeń nie dla wszystkich

Gdy już się wydawało, że planowane na najbliższe tygodnie koncerty, festiwale i imprezy na otwartej przestrzeni są na wyciągnięcie ręki, i tym razem dostajemy kolokwialnego liścia w postaci wspomnianego wyżej rozporządzenia. Według najnowszego zapisu (którego fragment zacytowaliśmy poniżej) wszelka zbiorowa forma kultury dotycząca działalności twórczej związanej z kulturą i rozrywką będzie niemożliwa.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

„Od dnia 15 maja 2021 r. do dnia 28 maja 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.0), z wyłączeniem działalności grup cyrkowych i zespołów muzycznych, jest dopuszczalne wyłącznie na otwartym powietrzu, pod warunkiem udostępnienia widzom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami”.

Obostrzenia, harmonogram, gospodarka

Najnowsze przepisy będą obowiązywać co najmniej do 5 czerwca:

„Od dnia 29 maja 2021 r. do dnia 5 czerwca 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.0), z wyłączeniem działalności grup cyrkowych i zespołów muzycznych, jest dopuszczalne wyłącznie na otwartym powietrzu, pod warunkiem:

  • Udostępnienia widzom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami;
  • Zapewnienia, aby lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa, o którym mowa w paragrafie 25 ust. 1;
  • Zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków”.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również