Koniec z maseczkami i limity na imprezach plenerowych tylko dla niezaszczepionych

Fot. Radosław Kaźmierczak
News
Wesela, imprezy, limity, Covid-19

Jak zdążyli ustalić dziennikarze RMF FM, osoby zaczepione przeciwko Covid-19, nie będą brane pod uwagę w ustalanych limitach gości na weselach, komuniach i spotkaniach firmowych. Czy oznacza to również powrót do normalności społeczności klubowo-festiwalowej? Dodatkowo wiemy, że od 15 maja zostanie również zniesiony obowiązek noszenia maseczek.

Odmrożenie gospodarki trwa w najlepsze. Otwarte restauracje, stadiony piłkarskie, galerie sztuki, muzea czy galerie handlowe zwiastują długowyczekiwany „powrót do normalności”. Zeszłotygodniowa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, przyniosła wiele spodziewanych ruchów, jednak o niektórych z nich dowiadujemy się dopiero teraz.

Wesele, Covid-19, limity

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Gdzie Wesele

Wesela i komunie święte bez limitów dla zaszczepionych?

Rząd od 15 maja umożliwi organizacje wesel i komunii świętych na świeżym powietrzu w limicie do 25 osób, przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Mowa o limicie osób przypadających na jeden stolik oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu. Dwa tygodnie później limit gości zostanie powiększony dwukrotnie, a uroczystości będą mogły odbywać się również w zamkniętych pomieszczeniach, jednak wciąż w ścisłym reżimie sanitarnym. Dodatkowego smaczku całej sprawie dodaje fakt, iż nałożone limity nie będą dotyczyć osób zaszczepionych jedną dawką Johnson & Johnson oraz dwiema dawkami preparatu Pfizer, AstraZeneca i Moderna.

Maseczeki, obostrzenia

Fot. Smcloud

Bez maseczek od 15 maja

Gdy już mówimy o znoszeniu obostrzeń nie wypada nie wspomnieć o maseczkach, z którymi począwszy od 15 maja, pożegnamy się na kolejne 3 tygodnie. Przepisy regulujące rozporządzenie w tej sprawie zostanie przestawione przez Ministerstwo Zdrowia w czwartek, 6 maja. Najważniejszym warunkiem determinującym zniesienie obowiązku noszenia maseczek był wskaźnik zakażeń, który musiał wynosić 15 na 100 tys. mieszkańców. Dziś już wiemy, że nie tylko został on osiągnięty, ale jest już niższy, bo wynosi 13 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →