Weld – Okrag Strasse EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/01/30
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Dość długo, bo ponad 4 miesiące warszawski Sentence Records kazał nam czekać na swoją kolejną pozycję w katalogu – Weld – „Okrag Strasse EP”. Weld to 25-letni dj i producent związany obecnie z warszawskimi klubami M25, CDQ oraz Powiększenie. Sprawdźmy zatem co ma do zaoferowania nowa twarz labelu Angelo Mike’a.

Początek tytułowego „Okrag Strasse” sugeruje, że mamy do czynienia z nurtem progressive house, jednak po upływie 1,5 minuty płynący nastrój znika a delikatną melodię zostępuje tech’owy bit i surowe brzmienie syntezatorów. „Modus” utwierdza nas w przekonaniu, że Weld uraczył nas EP-ką techno a zapożyczenia z innych gatunków to jedynie dodatek. Nieskomplikowana sekcja rytmiczna i galopujący bas to elementy charakterystyczne dla berlińskiego odłamu techno. „None” to dalszy ciąg fascynacji niemiecką sceną lat 90-tych – jest brudno i przeszywająco! Na zakończenie dostajemy porcję nieco delikatniejszych brzmień pod nazwą „Outbound” – również i tu dominuje brzmienie analogowych instrumentów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Okrag Strasse EP” kierowane jest do miłośników klasycznego, berlińskiego techno. Fani nowoczesnego techno z domieszką house’owe groove raczej nie znajdą tu nic dla siebie.


STR006 – Weld – Okrag Strasse by SentenceRecords

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Okrag Strasse
02. Modus
03. None
04. Outbound

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →