Tuxedo – What It’s All About EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/07/22
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Sentence Records nie należy do labeli, które co kilka tygodni zasypują sklepy kolejnymi release’ami. Nowe pozycje w katalogu pojawiają się dość rzadko, przez co możemy wnioskować, iż każda jest dokładnie przemyślana i dopracowana.
Za najnowszą odpowiada pochodzący z Trójmiasta Tuxedo, którego przygoda z produkcją muzyki rozpoczęła się ponad 10 lat temu. Zatem jak doświadczenie przekłada się na jakość muzyki?
What It’s All About” nie pozostawia wątpliwości, iż w wypadku Tuxedo umiejętności są wprost proporcjonalne do ilości czasu spędzonego przy DAW’ach. Utwór posiada wszystkie cechy, za które kochamy prawdziwy progressive, dokładnie taki jaki jeszcze kilka lat temu serwował choćby Desyn Masiello.
Pierwszy plan stanowią wyraźny bassline oraz prosta, płynąca melodia. Nie zapomniano jednak o bogatych tłach, tak ważnych w klasycznym ujęciu progressive. Rewelacyjny utwór do którego na pewno często będę wracał.
Za sprawą „Girls Of The Night” pozostajemy przy unoszącej melodyjności, jednak łatwo doszukać się tu wielu zapożyczeń z techno jak m.in. masywny bas czy dość agresywne synthy w środku utworu. Ciekawa aranżacja z pewnością jest plusem, jednak całość wypada gorzej niż tytułowy utwór.
Sentence po raz kolejny nie zawodzi. Kilkumiesięczna przerwa w wydawaniu zaowocowała materiałem, który bez wątpienia wynagradza nam długi okres oczekiwania. Polecam!


STR007 – Tuxedo – What It’s All About by SentenceRecords

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. What It’s All About

02. Girls Of The Night

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →