Kolejna muzyczna książka: kobiety sceny house

News
The Lady of House rusza zbiórka na książkę o kobietach sceny house

Lubicie książki o muzyce? Kochacie muzykę house, a zwłaszcza wielkie house’owe divy? Szykuje się coś specjalnego – książka poświęcona kobietom muzyki house i garage, które odegrały niebagatelną rolę w kształtowaniu tych gatunków. Głos zabiorą m.in. Ultra Nate, Barbara Tucker i Ellen Allien.

Poczytaj mi o muzyce (po polsku)

Kultura taneczna może poszczycić się coraz większą ilością książek traktujących o muzyce house czy techno. Przykładami są choćby tak popularne pozycje jak Acid-House – The True Story Luke’a Brainbridge’a, Der Klang der Familie Felixa Denka i Svena Von Thuelen. Książek w języku angielskim, niemieckim i francuskim jest naprawdę dużo – wliczając w to historię clubbingu na Ibizie, kultury rave lat 90-tych czy biografie artystów takich jak Carl Cox, Laurent Garnier czy Westbam.

W Polsce pojawiły się w ostatnich latach:  Noc Jest Życiem – autobiografia Svena Marquardta oraz Zagubieni w dźwięku. Berlin, techno i technoturyści Tobiasa Rappa. Zresztą polskie księgarnie nigdy nie rozpieszczały polskich czytelników – w 1997 roku pojawiła się Encyklopedia muzyki popularnej: Rap, Dance i Techno pod redakcją Hirka Wrony, Bogny Świątkowskiej i Sławomira Pękali, będąca polską wersją The Guinness Who Is Who of Rap Techno and Dance, a w rok później Technomania Tomasza Szlendaka, będąca krótkim, nieco ponad stustronicowym spojrzeniem na fenomen techno – ze strony stricte socjologicznej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

30 Lat Polskiej Sceny Techno – 12 marca  już trzecie wydanie w księgarniach

Wyjątkiem – i na pewno przełomem na polskim rynku i scenie klubowej – jest wydana pod koniec ubiegłego roku antologia 30 Lat Polskiej Sceny Techno, która na ponad 800 stronach portretuje polską scenę od ’89 roku – pokazując kluby, prezentując wywiady z promotorami, producentami i DJ-ami. Pozycja ukazała się dzięki sukcesowi kampanii na portalu wspieram.to i odniosła niewątpliwy sukces: pierwszy nakład sprzedał się w zaledwie dwa tygodnie, a  12 marca ukaże się już trzecie wydanie pozycji pod redakcją Radka Tereszczuka, Artura Wojtczaka i Łukasza Krajewskiego.

30 lat polskiej sceny techno książka

Kampania na kickstarterze – kobiety sceny house

Tymczasem trwają prace nad kolejną muzyczną książką – tym razem po angielsku – ale ukazanie się jej również wspiera kampania w serwisie Kicksrter. The Lady of the House to nowa książka opisująca historie kobiet, które przyczyniły się i nadal się przyczyniają do rozwoju sceny muzyki house. Stworzona przez Lailę McKenzie i Iana 'Snowy’ Snowballa książka, zawiera zdjęcia i wywiady z DJ-ami, producentami, managerkami i promotorkami, od tych, którzy byli tam od lat 90. , po tych, którzy utrzymują scenę przy życiu do dziś. Wywiady obejmują Candi Staton, Barbarę Tucker, Ellen Allien, Nicky Trax, Ultra Nate, Jocelyn Brown, DJ Paulette  i wielu innych. Łącznie w książce ma się pojawić ponad 100 esejów i wywiadów!

25 tysięcy funtów do zebrania

Celem projektu jest zebranie 25 tysięcy funtów na druk i dystrybucję książki, które zostaną sfinansowane przez kampanię na Kickstarterze. Informacje na temat różnych opcji wpłat dostępne są na stronie zbiórki.  Autorzy Laila i Snowy poświęcili swój czas za darmo przez ostatnie 8 miesięcy, aby powołać ten projekt do życia. Przekażą 1 funt ze sprzedaży każdej książki na rzecz Night Time Industries Association (NTIA) Savenightlife CIC. W szczególności, zostanie on wykorzystany do zapewnienia dostępu do równych praw i ochrony dla wszystkich kobiet i wszystkich, którzy identyfikują się jako kobiety – piszą autorzy stojący za projektem.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →