„30 lat polskiej sceny techno” – książka o historii polskiego rave’u już dostępna

News
30 lat polskiej sceny techno książka

Książkę 30 lat polskiej sceny techno, pierwszą w historii antologię polskiej kultury techno, udało się wydać dzięki internetowej zbiórce. Wydawnictwo jest już dostępne w sprzedaży.

30 lat polskiej sceny techno – sukces internetowej zbiórki

Trzech redaktorów w składzie: Artur Wojtczak, Radosław Tereszczuk i Łukasz Krajewski podjęli się stworzenia pierwszej antologii dokumentującej historię polskiej sceny techno i muzyki elektronicznej. Powstanie książki o tytule 30 lat polskiej sceny techno było możliwe dzięki przeprowadzonej zbiórce, w której szybko udało się zebrać potrzebną kwotę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

30 lat polskiej kultury techno – książka o historii polskiego rave’u już w sprzedaży

30 lat polskiej kultury techno to 856 stron tekstów i fotografii portretujących ewolucję techno w naszym kraju. To podróż od DIY-owych czasów postsocjalistycznej szarzyzny, przez lata raczkującego kapitalizmu, aż po drugą dekadę XXI wieku. Dzięki lekturze odwiedzicie pionierskie squaty, weźmiecie udział w eksterytorialnych rejsach, poznacie kulisy pierwszej Parady Wolności, biografie DJ-ów i DJ-ek, którzy budowali zaplecze kultowych festiwali, pirackie radiostacje i opętane przez ducha rave’u pustostany.

Książka została napisana przez ludzi, którzy tworzyli i tworzą polskie techno – producentów, klubowiczki i wielbicieli tej muzyki. Do napisania tekstów zaproszono ponad 70 artystów, wydawców oraz promotorów.

30 lat polskiej sceny techno

Książka ukazała się 1 grudnia nakładem wydawnictwa Krytyka Polityczna. Swój egzemplarz możecie zamówić pod tym linkiem.

A jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, przeczytajcie fragment eseju Berta, jednej z najbardziej cenionych postaci na naszej scenie, DJ-a i producenta oraz dziennikarza radiowej Czwórki:

„Alfabet Berta”- fragment książki „30 lat polskiej sceny techno”Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →