Książka o historii polskiej sceny techno w nowym JakByło

News

Zastanawiacie się, jakie opowieści z przeszłości ma dla Was Novika i Ula Kaczyńska w kolejnym odcinku JakByło? Tym razem przeszłość spotka teraźniejszość, bowiem dziewczyny rozmawiają o świeżej premierze książki 30 Lat Polskiej Sceny Techno. W dokumencie, poza autorami, pojawia się sporo innych osób.

Kolejny odcinek JakByło

Cykl filmowych dokumentów Noviki i Uli Kaczyńskiej JakByło zrodził się z rozmów, w których często wracały wspomnieniami do przeszłości. Niezapomniane imprezy, nieistniejące już kluby czy festiwale, twórcy, którzy zapoczątkowali kulturę klubową w Polsce.

Ta seria ma być z założenia okazją do wspomnień dla starszych stażem fanów elektroniki, a dla tych młodszych – lekcją historii.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W najnowszym odcinku Ula i Kasia sięgnęły do wybitnie historycznego kontekstu – próbując przybliżyć widzom ukazującą się właśnie antologię 30 Lat Polskiej Sceny Techno, dokumentującą trzy dekady kultury klubowej w Polsce. Tak szerokie ujęcie udało się napisać w Polsce dopiero teraz: Artur Wojtczak, Radek Tereszczuk i Łukasz Krajewski wykonali tytaniczną pracę próbując opisać i udokumentować pod postacią esejów i wywiadów z protagonistami polskiej sceny tanecznej z ostatnich 30 lat, uznając za graniczną datę startową rok 1989 – początek przemian ustrojowych w Polsce.

O książce "30 Lat Polskiej Sceny Techno" w nowym "JakByło"

Antologia podsumowująca trzy dekady kultury klubowej nad Wisłą

30 Lat Polskiej Sceny Techno pod redakcją Radka Tereszczuka, Artura Wojtczaka i Łukasza Krajewskiego właśnie się ukazała. Obejmuje bardzo wiele aspektów klubowej kultury w naszym kraju, opisując duże i mniejsze ośrodki miejskie: od Warszawy, Poznania, Łodzi czy Krakowa, po Płock i Szczecin. Przybliża polskich producentów i ich drogę do komponowania brzmień elektronicznych. Radek, Artur i Łukasz przybliżają sylwetki promotorów stojących za takimi eventami jak Audioriver, Instytut czy Technoranek.

"30 Lat Polskiej Sceny Techno" - Radek Tereszczuk, Artur Wojtczak i Łukasz Krajewski

JakByło w wydawnictwie

Rozmowa Noviki i Uli toczy się w siedzibie wydawnictwa, które zdecydowało się opublikować książkę – w Krytyce Politycznej w Warszawie oraz na Powiślu – przed budynkiem, w którym odbywały się zebrania redakcyjne.

Z rozmowy dowiecie się o kulisach powstawania książki: m.in. ustalaniach nazwy, działaniach z arkuszami excela, by oceniać postępy prac, sytuacji, gdy książka musi ukazać się w środku pandemii, a kluby nie funkcjonują i wielu innych ciekawostkach.

Atrakcją filmu są niewątpliwie fragmenty nagrane przez autorów i autorki części felietonów, którzy / które polecają lekturę: od Gerharda Derksena, An On Bast, Joany (TAMA), DJ-a Siasia czy Iwony Korzybskiej (Instytut). Zapraszamy do oglądania i … czytania! Książka do nabycia na stronie wydawnictwa.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →