Książka o historii polskiej sceny techno w nowym JakByło

News

Zastanawiacie się, jakie opowieści z przeszłości ma dla Was Novika i Ula Kaczyńska w kolejnym odcinku JakByło? Tym razem przeszłość spotka teraźniejszość, bowiem dziewczyny rozmawiają o świeżej premierze książki 30 Lat Polskiej Sceny Techno. W dokumencie, poza autorami, pojawia się sporo innych osób.

Kolejny odcinek JakByło

Cykl filmowych dokumentów Noviki i Uli Kaczyńskiej JakByło zrodził się z rozmów, w których często wracały wspomnieniami do przeszłości. Niezapomniane imprezy, nieistniejące już kluby czy festiwale, twórcy, którzy zapoczątkowali kulturę klubową w Polsce.

Ta seria ma być z założenia okazją do wspomnień dla starszych stażem fanów elektroniki, a dla tych młodszych – lekcją historii.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W najnowszym odcinku Ula i Kasia sięgnęły do wybitnie historycznego kontekstu – próbując przybliżyć widzom ukazującą się właśnie antologię 30 Lat Polskiej Sceny Techno, dokumentującą trzy dekady kultury klubowej w Polsce. Tak szerokie ujęcie udało się napisać w Polsce dopiero teraz: Artur Wojtczak, Radek Tereszczuk i Łukasz Krajewski wykonali tytaniczną pracę próbując opisać i udokumentować pod postacią esejów i wywiadów z protagonistami polskiej sceny tanecznej z ostatnich 30 lat, uznając za graniczną datę startową rok 1989 – początek przemian ustrojowych w Polsce.

O książce "30 Lat Polskiej Sceny Techno" w nowym "JakByło"

Antologia podsumowująca trzy dekady kultury klubowej nad Wisłą

30 Lat Polskiej Sceny Techno pod redakcją Radka Tereszczuka, Artura Wojtczaka i Łukasza Krajewskiego właśnie się ukazała. Obejmuje bardzo wiele aspektów klubowej kultury w naszym kraju, opisując duże i mniejsze ośrodki miejskie: od Warszawy, Poznania, Łodzi czy Krakowa, po Płock i Szczecin. Przybliża polskich producentów i ich drogę do komponowania brzmień elektronicznych. Radek, Artur i Łukasz przybliżają sylwetki promotorów stojących za takimi eventami jak Audioriver, Instytut czy Technoranek.

"30 Lat Polskiej Sceny Techno" - Radek Tereszczuk, Artur Wojtczak i Łukasz Krajewski

JakByło w wydawnictwie

Rozmowa Noviki i Uli toczy się w siedzibie wydawnictwa, które zdecydowało się opublikować książkę – w Krytyce Politycznej w Warszawie oraz na Powiślu – przed budynkiem, w którym odbywały się zebrania redakcyjne.

Z rozmowy dowiecie się o kulisach powstawania książki: m.in. ustalaniach nazwy, działaniach z arkuszami excela, by oceniać postępy prac, sytuacji, gdy książka musi ukazać się w środku pandemii, a kluby nie funkcjonują i wielu innych ciekawostkach.

Atrakcją filmu są niewątpliwie fragmenty nagrane przez autorów i autorki części felietonów, którzy / które polecają lekturę: od Gerharda Derksena, An On Bast, Joany (TAMA), DJ-a Siasia czy Iwony Korzybskiej (Instytut). Zapraszamy do oglądania i … czytania! Książka do nabycia na stronie wydawnictwa.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →