Chodź do teatru na techno. AST Wrocław wystawi sztukę na podstawie książki „30 lat polskiej sceny techno”

News
Techno wkracza na scenę teatru 

Pierwsza antologia dokumentująca historię sceny techno i muzyki elektronicznej w Polsce doczekała się teatralnej adaptacji. Spektakl Techno Rzeczpospolita w reżyserii Marcina Libera będzie miał swoją premierę we wrześniu.

Techno wkracza na scenę teatru

Już 16 września we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych odbędzie się premiera spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Aktorskiego, Techno Rzeczpospolita, inspirowanego antologią 30 lat polskiej sceny techno. Przedstawienie wyreżyserował Marcina Liber.

Każde pokolenie ma swoją rewolucję, swój bunt i swoje doświadczenie formujące – czasami jest to wojna, a czasami ekstatyczna wspólnota rejwu. „Techno Rzeczpospolita” na podstawie pierwszej polskiej antologii techno, to wehikuł czasu, który zabierze nas do początku imprezy, która trwa 30 lat, przez koniec PRL-u, chaos transformacji po współczesność – możemy przeczytać w informacji prasowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Polskie rejwy

W tekście promującym spektakl możemy przeczytać dodatkowo, że będziemy mieć do czynieniem z teatrem technodokumentu, który reinterpretuje i nakłada matrycę zbiorowej pamięci DJ-ów, organizatorów imprez, właścicieli klubów, rejwerów na doświadczenie współczesnych dwudziestolatków. Czym są dla nich techno lata 90’? Strategią oporu, „przećpaną rewolucją”, wizją raju ziszczonego na ziemi przez krótki moment, wyblakłym polaroidem z roześmianymi rodzicami, a może tylko duchem imprezy, po której został przykurzony stroboskop i przeterminowane energetyki?

Pokazy premierowe Techno Rzeczpospolita planowane są na 16, 17 i 18 września. Później spektakl będzie grany jeszcze 20 i 21 września.

Bilety można nabyć pod tym adresem.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →