Swobodny styl i magia ekspresji. Dlaczego house dancing zniknął z klubowych parkietów?

News
House, taniec, kluby

Dlaczego house dancing zniknął z klubowych parkietów? Skąd w ogóle wziął się w świadomości klubowiczów? Kiedy powstał? Na te i inne pytania odpowiadają twórcy filmu Why Did House Dancing Leave the Club?.

House Dance to styl tańca, który powstał w późnych latach 70. i wczesnych 80. w undergroundowych klubach Chicago i Nowego Jorku. Na styl ten miało wpływ kilka rodzajów ruchu. Wiodącymi były Tap, taniec afrykański, taniec latynoski i sztuki walki. W house dance chodziło o wolność, improwizację i odczuwanie muzyki. Istnieje kilka różnych interpretacji tego, jak doszło do powstania muzyki House i tańca.

Why did house dancing leave the club? | Resident Advisor

House Dance. Więcej niż tylko taniec

Na początku istnienia muzyki house, tancerze traktowali taniec na równi z muzyką graną przez DJ-ów. To, co powstało, stało się znane jako house dancing. Charakteryzował się on swobodnym stylem, własną ekspresją i osobowością. Technika również odgrywała dużą rolę, ale nie najważniejszą.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na długo przed tym, jak globalna pandemia zamknęła większość klubów nocnych na świecie, taniec house zniknął (w większości) ze sceny klubowej. W tym filmie sprawdzamy, dlaczego tak się stało i dowiadujemy się, gdzie skończył się taniec house.

– tłumaczą twórcy filmu

House, taniec, kluby

Fot. Steezy

House Dance (podobnie jak inne style tańca ulicznego) nie narodził się wyłącznie z celebracji muzyki. Była to także ucieczka od pewnego rodzaju zmagań. Ludzie chodzili do klubu szukając czegoś więcej niż tylko imprezy. Chcieli emocjonalnego i fizycznego uwolnienia. Gospelowe wibracje, mocne basowe bity i hipnotyzujące teksty muzyki House tworzyły idealną atmosferę do tego typu zmagań. Z czasem undergroundowe kluby Chicago i Nowego Jorku stały się miejscem wolności i ekspresji. W 8 minutowym filmie, jego twórcy starają się wyjaśnić i przybliżyć zagadnienia zjawiska House Dance oraz powody jego zniknięcia z klubowych parkietów.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →