Swedish House Mafia wraca z nową muzyką po 9 latach!

Therese Öhrvall
News

Szwedzka supergrupa Swedish House Mafia zaprezentowała pierwszy wspólny singiel od 2012 roku - It Gets Better. Szykuje się album?

Swedish House Mafia – 2012 vs 2018

Gdy w 2013 roku trio zamykało kolejną edycję festiwalu Ultra Miami, cały świat wiedział już, że będzie to być może ostatni wspólny występ Axwella, Sebastiana Ingrosso i Steve’a Angelo.

Musiało minąć okrągłe pięć wiosen, aby szwedzcy producenci ponownie stanęli wspólnie na jednej scenie. Jeden z najbardziej elektryzujących comebacków w świecie EDM odbył się w tym samym miejscu, w którym miało miejsce najgłośniejsze zakończenie pewnej ery tanecznej elektroniki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pełen występ Swedish House Mafia na Ultra Miami 2018

Tercet gwiazd zostawił swoich fanów w zasadzie pustymi rękoma. Ich ostatnie wydawnictwa miały miejsce rok przed feralnym show w Miami. Pomimo tego, że Swedish House Mafia stworzyła ponadczasowe numery, znane w zasadzie każdemu zwolennikowi muzyki elektronicznej, to produkcyjny niedosyt trzeba było dusić w sobie… 9 lat.

Ostatni release Szwedów tamtej dekady to oczywiście Don’t You Worry Child, dotychczas najpopularniejszy utwór producentów.

Swedish House MafiaDon’t You Worry Child

Występy Swedish House Mafii w 2019

Pomiędzy początkiem nowej ery, a pandemią, Swedish House Mafia zwiedziła cały świat dając występy na największych festiwalach naszego globu, takich jak brytyjskie Creamfields czy nasz polski Open’er Festival.

Nie zabrakło – jak to przystało na gwiazdy z głową w chmurach – odwołanych występów bez podawania jakichkolwiek przyczyn. Taka sytuacja miała chociażby miejsce w Tokio podczas Ultra Japan 2019, gdzie w dniu planowanego show grupa poinformowała, że nie przyjedzie. Jako fan basu widzę w tym jednak bardzo spory pozytyw, ponieważ zastąpił ich Kayzo i zaliczył swój pierwszy closing set poza USA.

Kayzo przedstawia 20-minutowy dokument o swojej karierze

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała kontynuację inkasowania setek tysięcy dolarów za kolejne występy, więc – rzekłbym, nieoczekiwanie – Swedish House Mafia zdecydowała się przerwać produkcyjne milczenie.

Swedish House MafiaIt Gets Better

Kopiując jeden do jednego akcję promocyjną z 2018 roku, szwedzki tercet wynajął szereg najpopularniejszych billboardów w destynacjach na całym świecie i umieścił na nich na początku tego tygodnia słynne trzy kropki.

Akcja promocyjna Swedish House Mafia 2021

Żródło: Twitter

Festiwale i koncerty w całej Europie i większości planety odbywają się na razi na pół gwizdka lub wcale, więc nietrudno było się domyślić, że akcja zwiastuje nowy singiel Szwedów.

Koniec z progressive house?

Pierwszy od 9 lat singiel Swedish House Mafii zatytułowany It Gets Getter jest z goła inny brzmieniowo, niż te sprzed złotej ery grupy. Fani przyzwyczajeni do chwytliwych progressive house’owych brzmień mogą poczuć ogromny zawód, ponieważ kawałek, którego premiera wzbudziła poruszenie wśród całego świata EDM, prezentuje totalnie nowe – mroczne, niezwykle świeże – brzmienie Swedish House Mafii. It Gets Better to interesujące połączenie producenckiego artyzmu Axwella, Sebastiana Ingrosso i Steve’a Angelo, które albo się pokocha, albo znienawidzi.

Swedish House MafiaIt Gets Better

Nowy album Swedish House Mafii?

W wywiadzie dla magazynu Billboard jeden z członków Swedish House Mafia, Steve Angelo, powiedział:

Moją sztuką jest zrobienie albumu, który nam wszystkim będzie się podobał i wydanie go. Nie mam zamiaru wchodzić do studia, dzwonić do chłopaków i mówić ’Yo, numbers are cold on the playlist’. Nie obchodzi nas to.

Pełen wywiad znajdziecie tutaj.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →